Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Risti rahva sügisesed kohtumised Valgamaal

14.10.2009 | | Rubriik: Kultuurielu

Valga pastoraadi õues kutsub õpetaja Annika Laats (vasakul) oma rahvast pildile. Foto: Sirje Semm

Risti kogudus käis oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel sügisreisil Valgamaal.
«Siis on maainimestel kartul võetud,» selgitas koguduse õpetaja Annika Laats hilise reisi põhjust. Reisile tulijad tegid ka ise väikese sissemakse, aga Annika Laatsi sõnul said nad toetust PRIA-lt.
Reisiseltskond jõudis Valka südapäeval. Valga koguduse pastoraadis pakuti lõunasööki ja kuulati juttu kogudusest. Õpetaja Heino Nurk andis ülevaate Valga koguduse elust ja tegevusest pastoraadis ning nimetas üheks oluliseks ettevõtmiseks kohalikule kogukonnale sotsiaalse teenuse pakkumist koostöös linnaga. Et samal ajal oli südalinnas mihklilaat, siis saadi pärast kiriku külastamist osa ka mahlakast lõunaeestilikust laadamelust. Edasi jätkus teekond Hargla ning Karula suunas. Pühapäeval oldi jumalateenistusel Sangaste kirikus.
Annika Laatsi sõnul on kogudus taolisi reise teinud kolmel aastal. Uute paikade nägemise kõrval peab õpetaja oluliseks osadust ja vestlust õhtul ööbimispaigas.
Risti on tegus ja kasvav kogudus erinevate ettevõtmistega, teatab uuenenud kodulehekülg  www.eelk.ee/risti Internetis. «On lisandunud imetlusväärselt palju arukaid ning armastust ja indu täis inimesi nii kihelkonnast kui kaugemalt,» loen koguduse kodulehelt. Annetajaliikmeid oli eelmisel aastal 218.

Sirje Semm

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)