Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Risti kogudus leidis endale sõbrad Inglismaalt

18.01.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Riverheadi vaimulik Martin Booth oma ema lapsepõlveradadel. Maggie Booth

EELK Risti koguduse aastaalguse tähtsündmuseks oli Riverheadi sõpruskoguduse vaimuliku Martin Boothi külaskäik.

Õpetaja Annika Laats selgitab, et sõpruse eest inglastega ollakse tänu võlgu õpetaja Gustav Piirile, kes 2013. aasta vaimulike konverentsi eel päris, kas Risti kogudus saaks ühte Lääne-Harju kandi vastu huvi tundvat väliskülalist majutada.
Selgus, et anglikaani vaimuliku Martin Boothi ema oli eestlanna, kes lahkus siit teismelisena sõja ajal ega näinud oma sünnimaad enam kunagi. Õpetaja Booth aga tunneb oma juurte vastu elavat huvi ja on ka eesti keelt õppinud. Risti koguduse abiga otsiti juba esimesel kohtumisel üles Maeru küla Uuemõisa talu, kus tema Tallinnas kasvanud ema oli veetnud kõik oma lapsepõlvesuved.
Ka äsjasel külaskäigul võttis vaimulik aega, et põhjalikult ema lapsepõlveradadega tutvuda. Lisaks jutlustas ta aga ka pühapäevasel jumalateenistusel Risti kirikus ja suhtles koguduse liikmetega sellele järgnenud kohvilauas, kus räägiti nii vaimulikest asjadest kui Euroopa praegustest suundumustest.
Annika Laats iseloomustab Boothi erudeeritud ja sügava usuga inimesena. „Tema kui targa kristlase kaalutletud pilk aitab just võib-olla tänu kergele distantseeritusele meil taibata, mis on õige ja hea,“ usub Risti õpetaja. „Rikastav on killustuval, hargneval või lausa käriseval ajal hoida Jumala rahvana ühte ning tunnistada Jumala tegusid meie kasvavates kogudustes,“ lisab ta.
Märtsis kavatseb õpetaja Laats omakorda Riverheadi kogudust külastada, eeloleval suvel aga oodatakse Inglismaalt Ristile suuremat gruppi kohaliku eluga tutvuma.
Rain Soosaar

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)