Esileht » Uudis » Uudised »

Risti kirikus on nüüd soe istuda

23.12.2014 | | Rubriik: Uudised

700aastane Risti kirik sai ainulaadsed elektrilised pingisoojenduskatted, mille tõhusust on võimalik järele proovida juba jõuluõhtu ja esimese jõulupüha jumalateenistusel.

Koguduse õpetaja Annika Laatsi sõnul on tegemist innovaatilise lahendusega, mida pole seni kasutatud ei Eestis ega teadaolevalt ka naaberriikides. Saksamaal toodetud istmepingikatete soojendamine ja paigaldamine sai teoks kohaliku koguduse initsiatiivil ja Pria Leader-meetme toel.
Seni pole selles 700aastases hoones olnud ühtegi küttekeha ja talvel on külastajal sealset madalat temperatuuri ja kõrget suhtelist õhuniiskust raske taluda. Et seda leevendada, saigi Risti kirik endale mugavad pingisoojenduskatted. Matid on abiks eeskätt seetõttu, et keskaegseid kirikuid pole võimalik üksikute ürituste jaoks soojaks kütta, sest temperatuuri ja niiskuse järsk kõikumine võib kahjustada nii inventari kui kirikut, mida ei luba muinsuskaitsjad.
Säästlikke küttelahendusi vajatakse kõigis vanades kirikutes. Muinsuskaitseameti Harjumaa vaneminspektor Silja Konsa kinnitab, et nii majanduslikust aspektist mõistlikum kui ka sisustusele ja hoonele ohutum on kiriku üldise kütmise asemel konkreetse inimese soojendamine selleks ettenähtud lokaalse küttesüsteemiga.
Eesti Kirik

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)