Esileht » Online » Online artiklid »

Riik loodab Narva Aleksandri kiriku inimestele avada sel aastal

03.01.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Siseministeerium loodab Narva Aleksandri kiriku publikule avada selle aasta jooksul, kiriku kasutamise kontseptsiooon peaks valmima lähinädalatel. Pärast seda kuulutatakse välja ehitushange ja alustatakse kiriku avariiremonti.

Valitsus eraldas Narva Aleksandri kiriku remondiks ligi 850 000 eurot mullu septembris. Rahvastikuministri Riina Solmani (Isamaa) sõnul kasutatakse seda raha eelkõige kirikuhoone projekteerimistöödeks ja avariiremondiks. Selleks on siseministeerium sõlminud koostöölepingu Riigi Kinnisvara aktsiaseltsiga, kuid nagu kinnitab minister, ei saa projekteerimishanget enne välja kuulutada, kui pole valmis kiriku kasutamise kontseptsioon ja tegevuskava. Solmani hinnangul võiks kultuuriministeeriumis valminud kontseptsioon olla detailsem ja rohkemate tegevustega.

“Et lisaks välja pakutud kontsertsaali tegevustele oleks sinna võimalik tuua kohaliku omavalitsuse pidulikumaid sündmusi, näiteks abielu sõlmimist, lastele sünnitunnistuste kätteandmist ja samamoodi muuseumi kontseptsiooni täiustada, et milliste muuseumidega võiks koostöö juba kiiremas korras alata. Ja näiteks on võimalik kontseptsiooni suuremahuliste kunstinäituste ja õpitubadega veel täiendada,” rääkis Solman.

Edasi ERR Uudistest.

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)