Esileht » Uudis » Uudised »

Riik annab raha väliseestlaste teenimiseks

25.03.2015 | | Rubriik: Uudised

Siseministeerium eraldas 10 000 eurot eestikeelsete jumalateenistuste pidamiseks eestlaste kogudustes väljaspool Eestit. Siseminister Hanno Pevkuri sõnul aitab toetus hoida eestikeelset kultuuriruumi eestlaste kogukondades. «EELK annab olulise panuse, teenides vaimulikult eestlasi nii ida- kui läänediasporaas ja aidates seeläbi kaasa eestluse kestmisele.»
Kõige suurem toetus, 3662 eurot, on eestikeelsete jumalateenistuste pidamiseks Peterburi Jaani kirikus. Viimastel aastatel on sealseid eestlasi käinud teenimas õpetajad Enn Salveste ja Arho Tuhkru. Kohapeal on misjonitööd tegemas ka abielupaar Hannu ja Liliann Keskinen.
Brüsselis, kus paar korda aastas kaasmaalasi teenivad praost Jaan Tammsalu ja emeriitõpetaja Tõnis Nõmmik, läbiviidavateks teenistusteks on eraldatud 1656 eurot. USAs ja Kanadas peetavate jumalateenistuste jaoks on 1500 eurot.
Samuti toetatakse eestikeelsete teenistuste läbiviimist ida suunal. Petseri kogudus kuulub Võru praostkonna koosseisu ja seal käib eestikeelseid teenistusi vastavalt võimalusele pidamas Võru koguduse õpetaja Andres Mäevere. Moskvas toimuvad jumalateenistused peamiselt Eesti saatkonnas ning seal on oodatud olnud Peeter Kaldur ja Arho Tuhkru.
Vilniuses elavaid eestlasi on teeninud Villu Jürjo, Riias peab eestlaste jumalateenistusi alates 1995. aastast Valdek Johanson kord kuus, Ülem-Suetukis on kord aastas käinud Tiit Salumäe ja Arho Tuhkru.
Varasemalt sai EELK väliseesti koguduste teenimiseks toetust rahvuskaaslaste programmist, aga viimastel aastatel kahanes see toetus peaaegu olematuks. Välis-Eesti piiskopkonna konsistooriumi assessor, piiskop electus Tiit Salumäe tunneb toetuse üle rõõmu ja soovib, et riik eraldaks diasporaatööks raha ka järgmistel aastatel.
Sirje Semm

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)