Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Ridala kirik vajab katuse remondiks kolme miljonit

03.08.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti üks vanemaid, Ridalas asuv haruldaste kunstiväärtustega kirik on läbijooksva katuse tõttu hävimisohus, kuid muinsuskaitseametil remondiks raha ei ole, saab lugeda Lääne Elust.

Iidse hoone katusekivid on murenenud, nii et vesi valgub vanadele lubimördiga laotud müüridele ning kandvatele puitkonstruktsioonidele.  Kui see jätkub, võib karta kooriruumi seintel haruldaste keskaegsete seinamaalingute hävimist ning rohkete 1656. aastast pärit puitskulptuuridega barokkstiilis kantsli ja Eestis ainsana säilinud kooriruumi võrestiku kahjustusi.

Puidust korjanduskarbi viib õpetaja liigniiskest kirikust õhtul kogudusemajja. Kirikusaali ja kooriruumi seintel vohab mürkroheline hallitus.

Kogudus, kus on alla 500 liikme, neist sadakond aktiivset, oma jõududega remonti ära teha ei jõua. Ainuüksi katuse uuendamine maksab üle kolme miljoni krooni.

Ridala kirik tunnistati Läänemaal esimesena riikliku kaitse all olevaks mälestiseks. Ridala vald on võtnud kiriku korrastamise oma arengukavva.

Koguduse õpetaja Kari Tynkkyse sõnul on muinsuskaitseametist tulnud juba aastaid rahataotlustele eitavad vastused. „Viimased viis aastat olen muinsuskaitsele avaldusi kirjutanud, aga ka eelmised õpetajad on seda teinud.”

Õpetaja kutsub Läänemaa ettevõtteid ja inimesi annetama ajaloolise kiriku päästmiseks, et pühakoda säiliks tulevastele põlvedele.

 

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)