Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

REPLIIK

05.01.2007 | | Rubriik: Arvamus

Kelle oma on Läänemeri?

Kas tõesti ainult venelaste ja sakslaste? Kuidas on jälle nii, et kaks suurt otsustavad ja teistel nagu polegi midagi öelda. Poliitiliselt ja tehniliselt on kõik korrektne. (Kas pole see muide mitte meie oma poliitikute lemmikväljend?)

Kes veel mu mõtekäiku pole tabanud, ma räägin gaasijuhtmest Venemaa ja Saksamaa vahel, see pannakse Läänemere põhja. Venelased panevad.

Rootslastel oli niigi palju julgust, et keskkonnaministeerium tõstis kisa. Kuid teadmata põhjustel kisa sumbus, üsna kiiresti. Lühiuudisena teatati, et kõik olla korrektne, ja kahjuks ainult keskkonnaohtlikkuse ja spiooniriski tõttu seda (püha) üritust peatada ei saavat.

Niisiis, kelle oma on Läänemeri? Antud juhul näib, et Venemaa ja Saksamaa isiklik omand. Sest mitte ükski teine maa pole küsimärgi alla pannud ju tülikate naabrite tegevust.

Merilin Strand,
teoloog

Üks kommentaar artiklile “REPLIIK”

  1. Külaline says:

    Kallis kaasvõitleja! Anna andeks, et teen viimases lauses väikese paranduse: mitte tülikate naabrite, vaid võibolla-ehk-armuliste ülemuste… Ma sellesse armu küll eriti ei usu. Mu enda sugulane J Anvelt ka uskus ja teenis \”tões ja väes\” seda armu, kuni kuivatuspaberi pressiga Narvas Otsaette anti. Selleks ma polegi mitte Anvelt vaid eestistatud perekonnanimega. Need seal pole ehk Jaanid (mõni Juhan on küll sekka sattund-see Lihula kangelane, tead küll!) vaid teiste nimedega, aga ega nimest hoolita, saavad nagu 40-ndal. Ainult teistest inimestest, kes selle sopa sisse veetakse, on veidike kahju.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)