Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

REPLIIK

22.12.2006 | | Rubriik: Arvamus

Erakorraline pühapäev

Kui ma möödunud nädalal uurisin meie luterliku kiriku kodulehekülge, et teada saada, kust toimuvad ülekanded meie avalik-õiguslikesse meediakanalitesse, siis jäi mulle silma hoopis üks teine asi (ja ülekannetest hakkas sealses kalendaariumis silma ainult Haapsalu oma). Või kaks.

Esmalt, sain EELK koduleheküljelt teada ainult 77 koguduse jõuluaegsete ürituste kava. Sissejuhatavalt on kenasti kirjutatud «Pühakodade uksed on tavalisest enam avatud selleks, et igaüks võiks tulla, ja selleks, et jõulurõõm ja -rahu võiksid saada paljude osaks». Aga 164 kogudusest on oma tegemistest teada andnud alla poole.

Seekordne jõululaupäev langeb kokku neljanda advendipühapäevaga. On veidi eriline aasta. Aga eriline teadmine jõudis minuni ka seeläbi, et 77 kogudusest vaid 30nes toimub ka hommikune, neljanda advendipühapäeva jumalateenistus. Ülejäänud ootavad täis saali pühaks jõuluõhtuks. Ja need pole vaid väikesed kirikud, kus käivad õpetajad, kel mitu kogudust teenida.

Kui palju põhjusi selleks, et pühapäevahommikust advendijumalateenistust mitte pidada, suudate ette lugeda teie?

Mari Paenurm

Üks kommentaar artiklile “REPLIIK”

  1. Külaline says:

    ehk peaks ka lgp toimetaja uurima, kui paljudel kogudustel/vaimulikel on probleeme interneti kasutamisega? see on küll tänapäeval iseenesestmõistetav töövahend ja meedium… aga kas see ikka tõepoolest nii on?

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)