Esileht » Uudis » Uudised »

Religiooniõpetus ei muutu kohustuslikuks

23.02.2007 | | Rubriik: Uudised

Riigikogu ei võtnud edasisele lugemisele seaduse eelnõu, mille läbi religiooniõpetus muutuks riiklikus õppekavas kohustuslikuks õppeaineks.

Riigikogu liikmete poolt teist korda esitatud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning haridusseaduse muudatusettepaneku seaduseelnõu käsitleti riigikogus 13. ja 14. veebruaril.

Sõna võtnud saadikud avaldasid nii poolt- kui ka vastuargumente. Küllo Arjakas Keskerakonnast ütles, et kui «riigikogu hakkab sekkuma õppekavadesse, lisama sinna täiendusi, siis me avame tee, mis tulevikus võib viia õppekavadesse tuntavaid muudatusi ja tuntavaid segadusi». (REKKi ja Tartu ülikooli koostöös valminud riikliku õppekava materjalid olid 1. veebruarini avatud muudatusettepanekuteks.)

Nagu detsembris, kui seadusemuudatus oli riigikogu saalis käsitlemisel, lükati eelnõu taas Keskerakonna fraktsiooni ettepanekul esimesel lugemisel tagasi. Haridusspetsialistid leiavad, et kuigi eelnõu ei läinud läbi, on diskussiooni tase oluliselt tõusnud ja osa riigikogu liikmetest julgeb avalikult võtta sõna religiooniõpetust pooldavate seisukohtadega.

Sirje Semm

Üks kommentaar artiklile “Religiooniõpetus ei muutu kohustuslikuks”

  1. Külaline ütles:

    miks peaksid mitte-kristlased seisma kristlaste huvide ja kristliku maailmavaate eest? Eestimaa kristlased vajavad oma häält parlamendis.

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)