Esileht » Online » Online artiklid »

Religiooniõpetaja: Eesti koolides on usundiõpetust liiga vähe

16.09.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Hugo Treffneri Gümnaasiumi religiooniõpetaja Toomas Jürgensteini hinnangul peaks erinevate religioonidega tutvumine olema hariduse loomulik osa, kuid Eesti koolides on usundiõpetust liiga vähe.

Teisipäeval toimus ETV saates «Vabariigi kodanikud» arutelu islami pealetungi teemal, kus ajakirjanik Andrei Hvostov soovitas endale islamimaailm selgeks teha, kuna islamiusuliste rahvaarv Euroopas tõenäoliselt kasvab.

Kuid kui suur osa Eesti koolide religiooniõppest idamaade kultuuri tegelikkuses käsitleb?

Jürgensteini sõnul on raske kindlalt määrata, kui suur osa religiooniõpetuse ainekavast idamaade filosoofia tutvustamisele keskendub, kuna mitmetele teemadele – näiteks religioon ja ühiskond, religioon ja teadus – saab läheneda erinevatest usunditest lähtuvalt. Enda tundides tegeleb õppejõud budismi, hinduismi ja islamiga umbes poole ajast, kuid kasutab sageli võrdlusi teiste usunditega.

Religiooniõpetaja pidas küll oluliseks, et õpilastel avaneks võimalus kohtuda mõne moslemiga, kuid islami- või idamaade filosoofia õppemahu suurendamise vajalikkusele ei olnud ta valmis hinnagut andma. Jürgensten ise kasutab metoodikat, et kutsub vahel eri usundite esindajaid tundidesse, kes vastaksid õpilaste küsimustele.

Eesti koolides ei ole usundiõpetust kindlasti piisavalt, arvas Hugo Treffneri õppejõud. Tema teada õpetatakse antud ainet umbes 10-15 protsendile õpilastest.

Edasi loe Postimehest.

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)