Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Rektor Ove Sander oli külas Läti kolleegil

20.11.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Usuteaduse instituudi rektor dr Ove Sander külastas 25. oktoobril Läti kristlikku akadeemiat Jūrmalas ja kohtus akadeemia rektori prof Skaidrīte Gūtmanega.

Kohtumisel räägiti kahe kõrgkooli võimalikust koostööst, õppejõudude ja üliõpilaste vahetusest ja ühistest suundadest teadustöös.
Läti kristlik akadeemia on iseseisev oikumeeniline õppeasutus, mis õpetab õigeusu traditsioonis ja tegutseb alates aastast 1993.
Koolis on ligikaudu 300 üliõpilast, õpitakse päevases ja kaugõppevormis. Nii bakalaureuse- kui magistriõppes on kolm programmi: teoloogia, ikoonimaalimine ja karitatiivne sotsiaaltöö. Kõiki programme saab õppida läti, inglise ja vene keeles. Dr Sandri külaskäigu ajal oli akadeemias parasjagu käimas ka doktoriõppe akrediteerimine.
«Tegu on ääretult tugeva ülikoolistaatuses oleva õppeasutusega,» annab rektor Sander oma tunnustuse. «Mulle on väga paeluvad ka mõned lisaerialad, näiteks õpetatakse kristlikel alustel ärindust ja suhtekorraldust. Ja veel – Läti riik saadab kõik oma tulevased sotsiaaltöötajad just kristlikku akadeemiasse õppima. Ikoonimaalimisosakond on rahvusvaheliselt õigeusklike hulgas väga kõrgelt hinnatud.»
Ove Sander on tänulik Tartu ülikooli usuteaduskonna professorile Anne Kullile, kes on koostööd teinud Läti kristliku akadeemiaga ja soovitas UI-l selle kõrgkooliga sidemeid luua.
Esimene kohtumine rektor Skaidrīte Gūtmanega oli sisukas, avameelne ja koostööaldis. Alustatakse ühe sotsiaaltöö projektiga, selle õppeaasta kevadeks loodetakse sõlmida ka koostööleping. «Kui Püha Platoni seminar ühineb UIga, siis tõuseb sellest koostööst kasu ka neile,» märgib rektor ja rõhutab Läti kristliku akadeemia puhul kolme märksõna: hea akadeemiline tase, tugev vaimulik elu ja rahvusvahelistumine.
Tiiu Pikkur

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde!  (Jh 12:32)