Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Rekonstrueerimistööd jätkuvad

10.06.2009 | | Rubriik: Uudised

Juba mõnda aega tellingutes olnud Paide kiriku tornikiivri rekonstrueerimistööd katkesid 12. märtsil, kui riik seadis omavalitsuste laenu saamise tingimuseks europrojektide kaasatuse ja ehituslepingute sõlmimise enne 1. märtsi. Paide linna eelarves oli märgitud kiriku tornikiivri toetuseks 400 000 krooni.
Juhatuse esimees Olaf Lääne on allkirjastanud kogudusepoolse taotluse 776 000 krooni suurusele summale, aga antud majandusolukorras hakatakse taotlusi läbi vaatama alles järgmisel aastal, sel aastal lõpetatakse ainult varem alustatud objekte.
Siiski allkirjastasid kultuuriministeerium ja Paide kogudus 4. juunil riigieelarvelise eraldise kasutamise lepingu 200 000 krooni suuruses summas, mis lubab jätkata kavandatud töid. Ka on Paide linn saanud aktsepti rahandusministeeriumilt. Tööd tehakse kolmes etapis ja neid teostab restaureerimisfirma Frantsiskus OÜ.
Kirikutorn laseb vihma läbi ja kohati on tornikiivri alla jääv konstruktsioon läbi vettinud. Kavas on tornikiiver katta vaskplekiga, seni on valminud tellingud ja varutud materjale, mis on maksma läinud ligikaudu pool miljonit. Tornikiivri katmine vaskplekiga maksab hinnanguliselt umbes miljon krooni.

EK

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)