Esileht » Online » Online artiklid »

Reiskutse: 70 aastat Velikije Luki lahingust

25.06.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Sel aastal täitus 70 aastat Teise maailmasõja ühest verisemast ja ohvriterohkemast Velikije Luki lahingust, kus võitlesid ka 8. Eesti Laskurkorpuse sõjamehed.  Velikije Luki lahingutes hukkus üle 5000 eesti sõjamehe, kes on maetud Velikije Luki vennaskalmistutele.
Velikije Luki lahingutes kaotas Eesti Laskurkorpus langenutena ja raskelt haavatutena üle poole oma isikkoosseisust. Kõik need tuhanded eesti sõjamehed väärivad meenutamist ja meelespidamist.
Eesti Vabadusvõitluse Muuseum koos reisibürooga Mainedd organiseerib sel aasta Velikije Lukis võidelnute ja seal hukkunute lähedastele, ajaloo ja militaarhuvilistele Velikije Luki külastamist 26. – 28. juulil ja 23. – 25. augustil.
Velikije Luki kolmepäevasel reisil külastame ka Petseri kloostrit, Pihkva kremlit, Ostrovi relvamuuseumi, Puškiniga seotud kohti Mihhailovskojes. Velikije Lukis külastame eesti sõjameeste vennaskalmistuid, memoriaalkompleksi, lahingutega   seotud kohti ja ajaloomuuseumi. Mälestame Velikije Luki lahingutes langenud eesti sõjamehi. Toimub mälestus-jumalateenistus langenud eesti sõjameeste mälestuseks. Info reisi kohta 551 9 407 või reisibüroos Mainedd:  info@mainedd.ee tel  644 47 44. Reisijuht Boris Gorbunov.

Johannes Tõrs,
Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi juhataja

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)