Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Rein Orn on hingelt muusik, ametilt majapidaja

14.09.2016 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Kuressaare koguduse juhatuse esimehel Rein Ornil ei ole aega rahulikku pensionipõlve pidada. Arhiiv

Kolm aastat on Kuressaare koguduse juhatuse esimehe ametis olnud Rein Orn. Vanavanemate päeval, 11. septembril sai tal vanust 70 aastat.

Internetis guugeldades saab Rein Orni kohta palju teada: ta on töötanud Eesti Riiklikus Filharmoonias, Kaarma vallavalitsuses haridus- ja kultuurinõunikuna, Kadi Raadios hommikuprogrammi juhina jne.
Kümneaastaselt akordionimängu õppima hakanud Rein Orn peab ennast aga ennekõike muusikuks ja annab jätkuvalt kontserte. Reedel sünnipäevakontserdil Kuressaare kirikus esines ta koos segakooriga Sauer, viiulit mängis Erki Aavik ja solist oli Aare Saal.
Pensionipõlve pidav Rein Orn pole puhkama jäänud, kuigi tervis on sundinud tegemisi optimeerima. Kui ta õpetaja Jaan Tammsalu ajal 1991 kiriku juurde tuli, siis ka jäi. Juba toona, Kingissepa rajooni TSN täitevkomitees töötades püüdis ta kogudust aidata.
Ta on olnud koguduse nõukogu ja juhatuse liige, viimased kolm aastat on aga juhatuse esimees. Ka on Rein Orn EELK kirikukogu liige Saarte praostkonnast.
Sünnipäevalaps ütleb, et tema vanuses mõeldakse ikka olnule, ja kinnitab, et kõige olulisem elus on usk Jumalasse. Seepärast annab ta osa ajast kiriku ja koguduse heaks: laulab segakooris Sauer ja hoiab koguduse «rahalistel vahenditel näppu peal».
Segakooris on ta praegu president ehk keegi, kes köit tirib, ütleb ta saarlase huumoriga.
Juhatuseesimehe ametit on tema sõnul kerge pidada, sest kogudust teenib ammendamatu energiaga õpetaja Anti Toplaan, kes on kiriku remonti organiseerides teinud hiiglasliku töö. Reinul on tulnud vahel vaid õlg alla panna.
Traditsiooniliselt salvestatakse koguduse pühapäevased jumalateenistused ja neid saab Pereraadio vahendusel järelkuulata. Inimesed on selle võimaluse eest väga tänulikud, ühe vabatahtlikuna on helipuldis Rein Orn.
«Looja on mulle andnud energiat ja olen suutnud tänini mitme asjaga tegelda,» ütleb mees, kelle soov on leida kogudusse algatusvõimeline noortejuht ja korda saada kiriku torn.
Rita Puidet

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)