Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Rein Keskpaik ordineeriti diakoniks

19.11.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

rein keskpaik copyPeapiiskop Andres Põder ordineeris laupäeval diakoniks Kose koguduse kahekümneaastase staažiga jutlustaja Rein Keskpaiga.

Markuse evangeeliumis õhutab Jeesus inimesi valvama, sest peale Isa ei tea keegi, kunas Inimese Poeg «tuleb pilvedes suure väe ja kirkusega». Matteus aga manitseb: «Valvake siis, sest te ei tea seda päeva ega tundi!» Viimase kirjakoha (Matteuse 25:1–13) oligi ordineeritav oma jutluse aluseks võtnud. Nädal tagasi, kui talle helistasin, oli jutlus tema elu suureks päevaks valmis kirjutatud. «Pühapäevane veel pole,» ütles 72aastane mees, kes igavikulised mõtted võttis omaks tänu linnuteadlasest vennale ja ämmale.
Pikaaegse kogemusega kooliõpetaja ja -direktor Rein Keskpaik (fotol), kes on koguduses täitnud juhatuse esimehe ametit, on õppinud usuteaduse instituudis jutlustajaks ja pidanud seda ametit Kose koguduses 1995. aastast.
Kaks aastat hiljem hakkas koguduses teenima äsja raske haiguse tõttu igavikku lahkunud õpetaja Mare Palgi. Koos moodustasid nad tugeva vaimuga meeskonna. Alates juulist ongi Rein Keskpaik üksi jumalateenistusi pidanud, armulauda on käinud jagamas Kerstin Kask või koguduse varasem õpetaja Randar Tasmuth.
Sooritanud 21. oktoobril pärast õpinguid pastoraalseminari diakonikoolitusel edukalt eksami, saab ta peapiiskopilt õiguse ka ise armulauda jagada. Ta ütleb, et tunneb tohutut vastutuse koormat, aga kogudus on tema sõnul väga toetav, nagu oli ta seda ka Marele. Ka on tema vaimulikule kasvamisele igati kaasa aidanud abikaasa Lii. Tema aitab teenistuste jaoks laulud valida, jagab lauluraamatuid ja hea viisipidajana toetab kogudust lauluga.
Rõõmustav on, et kohe seisab Rein Keskpaigal ees kaks ristimist.
Rita Puidet

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)