Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Reformatsiooni lühiülevaade sõnas ja pildis

14.09.2016 | | Rubriik: Uudised

Vabaduse väljak 7 akendel on ülevaatenäitus reformatsioonist. Tiiu Pikkur

Reformatsiooni juubeli tähistamine algas reedel, 9. septembril, kui Tallinna linnavalitsuse teenindussaali akendel avati rändnäitus «Reformatsioon 500».

Näitus tutvustab reformatsiooni teket, levikut ning luteri kiriku osa meie maa haridus- ja kultuuriloos ning igapäevaelus. Avamisel kõnelesid peapiiskop Urmas Viilma, Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ja üks näituse koostajatest Sigrid Põld.
Peapiiskop Viilma tõi oma kõnes välja tõsiasja, et näitus on vaadeldav kahelt poolt, nii tänavalt kui teenindussaalis viibides. Seega näitus on igal ajal möödujatele avatud, nii nagu on alati avatud ja ootel ka kirik. Abilinnapea Kõlvart tõdes, et luteri kirik ja Tallinna linn on juba reformatsiooniajast alates koostööd teinud. Ta väljendas head meelt, et see näitus just Tallinna linnavalitsuse peahoones avati.
Väljapaneku saamisloost rääkides rõhutas Sigrid Põld, et peaeesmärgiks võeti teha näitus inimesele tänavalt, et see oleks kergesti haaratav ja arusaadav kõigile. «Meie eesmärk oli palju näiteid ja pildimaterjali tuua ning kasutada võimalikult palju seda, mis on meie kirikutes ja linnapildis nähtav.» Näituse külastajatele soovitas ta piltidel nähtud kohad ise üles otsida ja neid ka lähemalt vaadata.
Näituse panid kokku Sigrid Põld, Janis Tobreluts ja Riina Sildvee, konsultandid olid Thomas-Andreas Põder ning Priit Rohtmets. Näitust saab Tallinna linnavalitsuse akendel vaadata 7. oktoobrini. Alates 9. oktoobrist on näitus aga Tallinna Oleviste kirikus, kus samal päeval kell 17 algab reformatsiooni juubeliaasta avajumalateenistus.
Tiiu Pikkur

Ref500_logo_tsitaadiga

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)