Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ratzingeri preemia

13.12.2017 | | Rubriik: Kirikuelu
paavst

Paavst Franciscus annab maestro Arvo Pärdile üle Ratzingeri preemia.
www.katoliku.ee

Mõni päev pärast seda, kui paavst Franciscus andis novembris Vatikani paavstipalee Clemensi saalis toimunud pidulikul üritusel üle Ratzingeri preemiad, teavitati avalikkust paavsti visiidist Balti riikidesse.

Ratzingeri preemia pälvisid sel aastal kahe nimeka teoloogi (Theodor Dieter, teoloog Strasbourgist; Karl-Heinz Menkel, teoloog ja vaimulik Bonnist;) kõrval ka helilooja Arvo Pärt. Piduliku tervituskõne pidas Joseph Ratzingeri fondi president Federico Lombardi ning tseremoonial viibis palju kõrgeid kirikutegelasi.

Püha Cecilia Rahvusliku Akadeemia koori solisti Matteo Ruggeri esitusel kõlas ka Arvo Pärdi „Vater unser“, klaveril saatis teda helilooja ise. Teos on pühendatud paavst Benedictus XVI-le. Preemia laureaadid kohtusid lühikese visiidi käigus ka emeriitpaavst Benedictus XVI-ga.

Ratzingeri preemiat on nimetatud Nobeli preemiaks teoloogia valdkonnas. Paavst Benedictus XVI ehk Joseph Ratzingeri nimeline fond on preemiat välja andnud alates 2011. aastast ning selle saajate hulgas on silmapaistvaid teolooge üle maailma. Arvo Pärt on esimene muusik, kes on Ratzingeri preemia pälvinud.

Roomakatoliku kirik annab teada, et praeguste andmete kohaselt peaks paavst Franciscuse visiit Balti riikidesse aset leidma 16.–18. septembrini 2018. Eesti kirikujuhid ja riigijuhid on korduvalt kutsunud püha isa Eestisse ning paavst on isiklikult ütelnud Püha Tooli saadikule Eestis, Lätis ja Leedus, et ta valmistub rõõmuga kohtuma Eesti rahvaga.
Allikas: Rooma-Katoliku Kirik

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)