Esileht » Online » Online artiklid »

Rapla valla aukodanik on EELK Rapla Maarja-Magdaleena koguduse õpetaja Mihkel Kukk

03.03.2016 | | Rubriik: Online artiklid

Rapla valla aukodaniku tiitli pälvis EELK Rapla Maarja-Magdaleena koguduse õpetaja Mihkel Kukk.

26. veebruaril, Rapla valla 125. aastapäevale pühendatud pidulikul vastuvõtul anti EELK Rapla Maarja-Magdaleena koguduse õpetaja Mihkel Kukele üle Rapla valla aukodaniku tiitel. Aunimetus antakse üksikisikule, kellel on silmapaistvaid teeneid valla elu arendamisel. Aukodaniku tiitli on varem pälvinud: Ly Seppel-Ehin, Andres Ehin, Esra Rahula, Linda (Portsmuth) Raus.

Mihkel Kukk on ligi veerandsada aastat edendanud vaimulikku tegevust nii Rapla kihelkonnas kui kaugemal. Tema algatusel alustati Raplas taas kihelkonnapäevade korraldamist.

Ta on Rapla Kirikumuusika festivali toimkonna võtmeisik. Õpetaja Mihkel Kuke soov on, et kirik oleks inimestele avatud mitte ainult jumalateenistuste ajal. Seetõttu toimis Raplas teeliste kiriku projekt juba enne teisi. Suvisel ajal on kirikuuksed lahti kõigile, kes soovivad hetkeks aja maha võtta.

Mihkel Kuke tegevus, sh vaimulikud hommikumõtisklused Vikerraadios on teinud Rapla tuntuks terves Eestis. Õpetaja Kukk oli 25 aastat tagasi ajalehe Eesti Kirik alguse juures ja aastaid lehe kolleegiumi esimees.

Mihkel Kukk on öelnud, et vaimuliku ametit tasub pidada seni, kuni tunned, et sind vajatakse: „Vajalikkust ei näita kirikus tunglevad rahvamassid. Kui kirikusse tuleb teenistusele ka üksainus inimene, siis järelikult on temale seda tarvis.”

Edasi loe Rapla valla kodulehelt.

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)