Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Rapla kogudus sai jutlustaja

27.01.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

riina kaukverJaanuari kolmandal pühapäeval õnnistas Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk koguduse jutlustajaks Riina Kaukveri.

Raplamaa Veterinaarkeskuse peaspetsialist Riina Kaukver (fotol) on õpetaja Mihkel Kuke sõnul aktiivne koguduseliige olnud kümmekond aastat. Riina Kaukver tunneb suurepäraselt Piiblit ja Iisraeli ajalugu, kuigi on iseõppija.
Esinemisjulgus on tal samuti olemas, sest ta on varem olnud diakon Kohila baptistikoguduses. Riina on koguduse pereteenistustel kõnet pidanud ja pärast jutlustajate koolituse läbimist on tal jutlustaja litsents ning ta saab vajadusel õpetajat asendada, olgu siis Raplas või Järvakandis.
Riina Kaukveri poeg Henri ja pojanaine Karmen on samuti aktiivsed ja inimeste teenimisele pühendunud, juhendades Rapla koguduse lastetööd. Poeg Henri ütleb, et emale on viimastel aastatel olnud kõige olulisem teenida Jumalat ja inimesi, jagada oma jumalakogemust. Ka valdab ema kohusetunne kanda hoolt lähedaste eest. Veel nimetab ta, et emale on antud jõud ja tarkus organiseerida suuri asju. Näiteks palvetamist rahu eest Jeruusalemmas, kus ta on korduvalt käinud.
Riina Kaukver ütleb, et ta tõesti tunnetab vastutust Kristuse koguduse ees ja on alati tahtnud rääkida jumalasõnast, sest see on põnev ja huvitav. Ta on ääretult tänulik, et võis seitse aastat olla koos Kohila baptistikogudusega ja et soe läbikäimine on kestma jäänud.
Talle sobib kindla vormiga liturgiline jumalateenistus. Ka soovist kuuluda lastega samasse kogudusse sai temast Rapla koguduse liige, kuigi koguduse vahetus ei ole kerge. «Nüüd on minu elus üks uks lahti tehtud,» ütleb ta, tänades Rapla kogudust ja õpetajat.
Rita Puidet

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)