Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Rapla kirikumuusika festival jätkab tuntud headuses

08.06.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Pille Lill on tunnustatud laulja, aga ka omanimelise fondi loominguline juht. Armastatud lauljat saab kuulata Rapla kirikumuusika festivalil.  Rita Puidet10.–24. juulini toimuv festival leiab aset 19. korda ja pakub kuulata taas heas esituses muusikat.
Võiks öelda, et festival on tõeline pidu ka muusikutele: on ju rõõmustav, et õpituga saab publiku ette minna, aga programmi on lisandunud ka õppepäevad. Nii kogunevad neljal päeval noored tšellomängijad alates 10. eluaastast esimesse tšellistide laagrisse, mida juhendavad tippansambli C-JAM kogenud liikmed.
Laagris õpetatakse kvarte­ti-, ansambli- ja orkestrimängu, arendatakse esinemisoskust, artistlikkust ning noodist lugemist. Muidugi tehakse laagris palju muudki, aga kõige olulisem on etteaste koos tšellokvartetiga C-JAM. (Kava vt 7. lk.)
Dirigentidele ja keelpillimängijatele pakutakse võimalust osaleda suveakadeemias, kus juhendajateks on Jonathan Brett Inglismaalt, professorid Daniel Nodel Valgevenest ja Peeter Paemurru, aga ka Anna-Liisa Bezrodny ja Kristina Kriit.
Festivali kunstiline juht Pille Lill ütles Eesti Kirikule, et laste kaasamine festivali on uus algatus, üha enam aga püütakse ettevõtmisega siduda kohalikku rahvast ja tõsta festival kiriku liinis üleriigiliseks tähtsündmuseks. Festival peaks hõlmama teisigi konfessioone, arvab Pille Lill, kes on teemat arutanud ka KML juhatuse esimehe Tuuliki Jürjo ja peapiiskop Andres Põderiga.  
Pille Lillel ideedest puudust ei ole, tema initsiatiivil asutati jaanuaris mittetulundusühing Rapla Kirikumuusika Festival, mille juhatuses on neli inimest, keda Pille Lill iseloomustab kui äärmiselt toredaid inimesi, kes tema lennukate ideedega kaasa mõtlevad. Üks neist, Raivo Erm, on Rapla koguduse juhatuse esimees.
Festival sai alguse 1993. aastal koostöös soome kirikumuusikutega, festivali asutajaliige on Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk. 17 aastat oli ürituse peakorraldaja Raimo Kivistik. 2010. aastast on festivali kunstiline juht laulja Pille Lill, korraldajaks Pille Lille Muusikute Toetusfond.
Algselt Rapla kirikus korraldatud muusikasündmus laienes 1997. aastal maakonna kirikutesse ja mõnel aastal on kontserte toimunud ka teistes linnades. Pille Lille sõnul on eesmärgiks korraldada kontserte aasta ringi ja rahvusvaheliselt. «Kuulaja peaks sellest saama tõelise elamuse,» kinnitab Pille Lill.
Rita Puidet

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)