Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Räpina kirikus aastapäeval koos sõpradega

30.09.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Räpina Miikaeli klassitsistlikus stiilis kirik on vormilt elegantne ning mõjub pidulikult oma sihvaka torniga.
Tõnis Nurk

Peaingel Miikaelile pühendatud Räpina kirik tähistas 230. aastapäeva.

Mihklipäeva eelsel pühapäeval peeti Räpina kirikus piiskoplikku armulauaga jumalateenistust, kus jutlustas piiskop Joel Luhamets; kaasa teenisid koguduse õpetaja Urmas Nagel ning sõpruskoguduse Oulu Tuira koguduse õpetaja Niilo Pesonen. Laulsid koguduse enda segakoor Kristiina Nageli juhatamisel ning Oulu Tuira koguduse koor D’amen (dirigent Tommi Hekkala). Soomlaste esituses kõlasid koraalid puhtas eesti keeles. Räpinlasi seovad soomlastega ligi paarikümne aasta pikkused sõprussuhted ja ka seekord oli Eestisse tulnud 38-liikmeline delegatsioon.
Piiskop Joel Luhamets jutlustas (Mk 7:5–13) kristlase vabadusest ja valikutest ning maailma ettekirjutustest jumalarahvale. Piiskop hoiatas, et me ei koormaks liialt oma elu inimlike reeglitega, nii et tähtsad asjad ja südameusk selle varju jäävad. Jumala käskudest kõneldes rõhutas ta ülimaks armastuse käsu pidamise.
Enne armulaua jagamist oli altari ees 1990. aastal konfirmeeritutest tänupalves neli hõbeleerilast. Räpina enam kui poole tuhande liikmesannetajaga kogudus on ustav ja käib pühapäeviti jumalasõna kuulamas. Aastapäeva jumalateenistusele oli tulnud palju rohkem inimesi kui tavaliselt. Teenistuse lõppedes olid kogudust tervitamas Räpina vallavanem Teet Helm ja sõpruskoguduse õpetaja Niilo Pesonen. Pärast jumalateenistust oli kaetud kohvilaud ja sai nautida Soome koori kontserti.
1785. aastal valminud Räpina kirik on üks enam kui kümnest Eestimaa kirikust, mis peainglile pühitsetud. 29. september on peaingel Miikaeli ja kõikide inglite püha ehk mihklipäev. Peaingel Miikaeli nimi tähendab heebrea keeles «otsekui Jumal».
Sirje Semm

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)