Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Randvere kogudusel uus juhatuse esimees

22.03.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Alo Tamm Ida-Harju sinodil Kuusalu kirikus.
Kätlin Liimets

51 liikmesannetajaga Randvere kogudus Ida-Harju praost­konnas valis uueks juhatuse esimeheks Alo Tamme.

40 aastat pühendunult Randvere koguduses juhatuse esimehe ametit pidanud Urmas Kiviselg andis aasta alguses oma ameti üle Swedbankis protsessijuhina töötavale Alo Tammele (45). „Mul on nõukogude korra aegset kirikutööd isegi raske ette kujutada. Kindlasti ei tehtud seda aumärkide pärast. Tänu Urmas Kiviseljale on koguduse majanduslik elu olnud stabiilne ja korras,“ tunnustas uus juhatuse esimees oma eelkäijat.
Alo Tamme juured on Saaremaal. Tema lapsepõlvekodus peeti kirikust lugu ja perereliikviana on aukohal 1849. aastast pärinev esivanemate piibel. Koos abikaasa Kristiinaga ristiti ta 1989. aastal Valjala koguduses ja laulatati 1990. aastal Tallinna Püha Vaimu kirikus. Peres kasvab kaks tütart: Elisa ja Maria.
1999. aastal koliti Saaremaalt Harjumaale Randvere kirikust viie kilomeetri kaugusel asetsevasse Tammneeme külasse. Kodukoguduseks sai kohalik Randvere kogudus, mille hooldajaõpetaja on Aare Kimmel. „Kogudus on väike ja pietistliku vaimsusega. Mulle on see väga oluline,“ ütles Eesti Kirikule Alo Tamm.
1852. aastal ehitatud Randvere kirik on heas seisukorras. Kui mõnes paigas ollakse murelikud, et inimesed kolivad mujale, siis Randvere kiriku ümbrusesse kerkib järjest uusi elamuid.
„Randvere kirik asub õiges kohas, noore ja kasvava kogukonna keskel. Koguduse suurimaks eesmärgiks ongi tutvustada meie asisele põlvkonnale kiriku õpetuse kasulikkust,“ jagas edasisi plaane Randvere koguduse uus juhatuse esimees Alo Tamm.
Kätlin Liimets

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)