Esileht » Uudis » Esileht »

Randar Tasmuth viies peapiiskopi kandidaat

27.10.2004 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Laupäeva varahommikul kogunesid Kosele Ida-Harju praostkonna sinodisaadikud. Kirikus viis pihi-armulauatalituse läbi endine Kose koguduse õpetaja Randar Tasmuth.
Koosoleku ainus päevakorrapunkt oli peapiiskopi kandidaadi ülesseadmine. Kui veel varakevadisel sinodil ei olnud praostkonnas kandidaadi osas ühist seisukohta, siis nüüd on jõutud ühisele järeldusele ja otsustati enne 1. novembrit oma kandidaat üles seada.
Sinodisaadikud olid üksmeelel, kui seadsid 20 poolthäälega peapiiskopi kandidaadiks üles Randar Tasmuthi. Praost Jaanus Jalaka sõnul räägib Tasmuthi kasuks see, et ta ei ole olnud kirikuvalitsuse liige, on töötanud maakoguduses ja korralikult kogudused üle andnud järeltulijale, omab teoloogiadoktori kraadi. Kandidaadi iseloomust kõneldes ütles Jalakas, et Tasmuth on iseseisva mõtlemisega mees, kes ei ole mõjutatav.
Teoloogiadoktor Randar Tasmuth on Usuteaduse Instituudi usuteaduskonna dekaan.
EK

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)