Esileht » Online » Online artiklid »

Rakveres tulevad kirikupäevad “Vähe on palju”

05.11.2009 | | Rubriik: Online artiklid

22. novembrist kuni 29. novembrini toimuvad Rakvere II kirikupäevad pealkirja all “Vähe on palju”.

Kirikupäevade moto väljendab Rakvere kristlike koguduste ühist veendumust, et ka majanduslikult raskel ajal on meil võimalik märgata rikkusi endi ümber. Sageli tähendab see väärtuste ümberhindamist ja uuel moel elu nägemist. Tihti leitakse just nõnda kõige hinnalisem ja püsivam.

Kirikupäevade nädal algab 22. novembril kell 17.00 toimuva kontsertpalvusega Rakvere Kolmainu kirikus, kus musitseerib Bonzo ja teenivad Rakvere koguduste vaimulikud. Nädala vältel kohtutakse Rakvere linna erinevates paikades, alates SEB pangahoonest lõpetades Hagari Pizzakohviku ja võimlana kasutuses oleva Pauluse kirikuga.

Samal ajal toimub ka kristliku kirjanduse sooduskampaania Rakvere Apollo kaupluses Vaala keskuses. Nimekate külalistena osalevad seekordsetel kirikupäevadel peapiiskop Andres Põder, kellest valminud värsket dokumentaalfilmi saab koos peategelasega vaadata pangahoone teisel korrusel; Rooma-katoliku kiriku piiskop Eestis Philippe Jourdan jutlustab kirikupäevade lõpujumalateenistusel 28. novembril Rakvere Pauluse kirikus.

ETV saatejuht Hannes Hermaküla juhib virtuaalset perepäeva laupäeval ning kommunikatsioonifirma Powerhous juhataja ning ekspankur Janek Mäggi astub peakõnelejana üles juba kolmandat aastat Rakveres toimuval reedesel palvuslõunasöögil.

Kirikupäevade laupäevane perepäev toimub seekord virtuaalses keskkonnas nii, et kõigil huvilistel on võimalik internetivahendusel Hannes Hermaküla juhitavast perepäevast Pereraadio toimetatava pildiraadio kaudu osa saada. Igaüks saab ise kaasa lüüa läbi erinevate interneti suhtluskeskondade nagu Facebook ja Twitter.

Lisaks sellele saab tutvuda õigeusu vaimuliku kirjandusega, vabavara ja Linuxi kasutamise võimalustega, kõneleda Karl Ristikivist ja tema keskaja rännakutest ning mõelda pereks olemise tähendusele.

Kirikupäevad lõppevad 1. advendipühapäeval 29. novembril kell 17.00 Rakvere linna keskväljakul toimuva advendiküünla süütamisega, millele järgneb kirikupäevade lõpukontsert Kolmainu kirikus. ‘

Juba teist aastat toimuvad Rakvere kirikupäevad on suunatud kõigile linlastele ja külalistele, pakkumaks positiivset ja vaimulikult sisukat sissejuhatust advendi- ja jõuluajale ning uuele 2010. aastale.

Rakvere oikumeenilisi kirikupäevi korraldavad EELK Rakvere Kolmainu kogudus, EEKBL Rakvere Karmeli kogudus, SPA Rakvere Adventkogudus, Vabakogudus Hüüdja hääl ja MPEÕK Rakvere Jumalaema Sündimise kogudus.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)