Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Rakveres palvetatakse Ukraina eest

01.03.2023 | | Rubriik: Kirikuelu

Tuhkapäevast, 22. veebruarist palvetatakse Rakvere kogudustes rahu eest Ukrainas.

Nii nagu möödunud aastal alanud sõja alguses palvetatakse Rakvere kogudustes ka alanud paastuajal. Esimene palvus oli Kolm- ainu kirikus, kus õpetaja Tauno Toompuu käimasolevat sõda silmas pidades ütles, et „ristirahva tarkus on praeguses olukorras palvetada“. Tuhkapäeval vaadatakse enese sisse, see tähendab uue protsessi – meeleparanduse – algust, teele asumist. 

Nii asuti ka Rakveres omamoodi teele ja sel nädalal palvetatakse juba adventkirikus ning nii igal kolmapäeval algusega kell kuus õhtul linna kuues pühakojas, kaasa arvatud õigeusu kirikus 15. märtsil. Nagu ukraina rahvale, on rahu ja meeleparandust vaja kõigile.

Adventkoguduse pastor Toivo Kaasik (fotol) sõnab, et mõtte ühiselt palvetada esitas Kolmainu koguduse õpetaja ja nagu möödunud aastal, läks see ka tänavu tuhkapäeval hästi korda. Ta ütleb, et ühine palveosadus oli linnale õnnistuseks, ning loodab ja usub, et ka 1. märtsi õhtul tuleb rahvas kirikusse. Pastor loeb ette päevaks antud kirjakohad ja pärast lauldakse koos. Ta tunnistab, et kristlasele mittekohaselt palvetab ta mitte ainult rahu, vaid ka relvade vägevuse eest ehk võitu Ukraina relvadele.    

Teiste vaimulike seas on ühispalvustel ka isa Aleksander õigeusu kirikust. Toivo Kaasiku sõnul isa Aleksander eesti keelt küll ei oska, ent on liitunud palveks linna teiste koguduste ja nende vaimulikega. Palvused toimuvad veel metodisti- ja baptistikirikus ning vabakoguduse palvemajas märtsi lõpuni.

Rita Puidet

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)