Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rakvere Pauluse kirikust saab muusikamaja

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Rakvere linnavalitsus on otsustanud rekonstrueerida 1940. aastal valminud Pauluse kiriku, mida üle poolesaja aasta kasutati spordisaalina.
Märtsi lõpus kuulutas linnavalitsus välja Vabaduse platsi planeeringu ja 1952. aastast spordisaalina kasutatud Pauluse kiriku rekonstrueerimise ideelahenduse arhitektuurivõistluse riigihanke, mille tulemusi on peatselt oodata.
Pärast rekonstrueerimist, osalist restaureerimist ja sobivas suuruses lisahoone ehitamist valmib multifunktsionaalne kontserdimaja, kus on võimalik korraldada ka seminare, konverentse ja muid eripalgelisi üritusi. Taoline esindussaal, mis seni Rakvere linnas puudus, aitab elavdada linna kultuurielu ja hakkab kandma Arvo Pärdi muusikamaja nime.
Žüriisse kuuluv Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu ütles Eesti Kirikule, et luteri kirikule tagastatud ja Kolmainu kogudusele kuuluva Pauluse kiriku kasutuseks puudub vajadus ja võimalus. Linn, rentides koguduselt kirikut, on huvitatud hoone edasisest ümberkujundamisest. Koostatakse leping, millega antakse linnale pikaajaline kasutusõigus.
Rakvere Pauluse kogudus asutati 16. juulil 1931, kiriku projekteeris arhitekt Alar Kotli ekspressionistlikus stiilis, kasutades funktsionalistlikke elemente. Oma kaksiktornidega on kirik üsna haruldane näide Eesti pühakodade seas.
Kiriku pühitses piiskop Johan Kõpp 16. juunil 1940. Lühike oli selle pühakoja aeg: 1951. aasta suvel oli kirikus viimane jumalateenistus, jutlustas õpetaja Jaan Maiori abikaasa Linda Maior. Kirik suleti kõrgendatud kirikumaksude tõttu ja kogudus liideti Kolmainu kogudusega.

Rita Puidet