Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Rakvere Pauluse kirikust saab kontserdimaja

11.01.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Pauluse-RakvereKolmekuningapäeval sõlmisid kultuuriminister Indrek Saar ja Rakvere linnapea Mihkel Juhkami hea tahte lepingu, mis aitab tagada Rakvere Pauluse kiriku renoveerimist Arvo Pärdi nimeliseks kontserdimajaks.

Juba aastal 2009 võttis Rakvere linnavalitsus vastu otsuse rekonstrueerida pool sajandit spordisaalina kasutusel olnud Pauluse kirik (fotol), et kujundada sellest linnaelanikele vajalik muusikakeskus. Siis kuulutati ka välja arhitektuurikonkurss, millele laekus 136 tööd 29 riigist. Ent rahanappuse tõttu jäi mõte ootele.
Läinud suvel Rakveres valminud Tark Maja avas linnavalitsusele uued võimalused ja nii ostis linn 80 000 euroga hoone selle omanikult, EELK Rakvere Kolmainu koguduselt, et projektiga edasi tegelda. Seoses kolimisega uude, Tarka Majja, jäi kasutuseta Virumaa muuseumi kõrval asuv linnavalitsuse senine hoone, mis nüüd läheb üle muuseumile.
Sõlmitud hea tahte lepinguga sätestati, et sihtasutus Virumaa Muuseumid omandab Rakvere linnas kinnistu (Tallinna mnt 5) ja võtab selle kasutusele näituste eksponeerimiseks. Kinnistu müügist saadav summa 180 000 eurot investeeritakse Pauluse kiriku renoveerimiseks multifunktsionaalseks Arvo Pärdi nimeliseks kontserdimajaks, kus hakatakse ka näitusi korraldama, ütles Eesti Kirikule kultuuriministeeriumi nõunik Meelis Kompus.
Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu tunneb heameelt, et 1940. aasta suvel pühitsetud pühakoda, mis tegutses 1952. aastast spordisaalina, kujundatakse kontserdimajaks ja nii saab ta väärikama otstarbe. Tänu säilinud joonistele saab pärast ümberehitust aimu saali esialgsest projektist.
Rita Puidet

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid. (Ps 98:1)