Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Rakvere kiriku juures pakutakse mahetoitu

14.04.2021 | | Rubriik: Kirikuelu
Kolm korda nädalas pakutakse Rakvere kogudusemaja õuel soovijatele maitsvat mahetoitu. Erakogu.

Esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel alates kella 12.30 pakub Rakvere Kolmainu kogudus koostöös osaühinguga Laliya kiriku juures koju kaasa võtmiseks maitsvat mahetoitu.  

Koguduse õpetaja Tauno Toompuu selgitab, et mõte tekkis koguduse ammuaegsel heal partneril OÜ Laliyal ja kogudus tuli selle mõttega heal meelel kaasa. „Kui panin koguduse meililisti üleskutse, et vajame supi jagamiseks vabatahtlikke, siis reageeris rohkem inimesi, kui oleme saanud rakendada,“ räägib vaimulik. Tema sõnul lähevad inimestele sellised ettevõtmised korda ja tahetakse midagi praktilist teiste heaks ära teha. 

Kui esimene kord märtsi lõpus toidupakkumisega kogudusemaja õuel alustati, oli huvilisi ehk paarkümmend, siis nüüdseks on soovijate arv jõudsalt kasvanud. Vahepeal on kogudus võimalust reklaaminud ning tundub, et huvilisi on juurde tulnud just tänu eri kanalitest kuuldud tutvustusele. 

Rakvere kogudus ei näe oma ettevõtmist klassikalise supiköögina, kus sihtrühmaks on kodutud või asotsiaalsed inimesed: „Meie soov on jõuda kõigi vajajateni. Võiks tulla näiteks eakad, kes võib-olla ise enam väga ei jaksa suppi valmistada, mis on ju suur töö. Ootame koduõppel laste vanemaid, kelle koolid ei paku distantsõppe ajal sooja toitu. Ootame kõiki ja ei tegele bürokraatiaga – ei küsi, kus keegi elab, ega selgita välja, kas tasuta toidu järele tulija ikka seda vajab,“ rõhutab vaimulik ja nimetab, et tegijad on ettevõtmise nimetanud Supitoaks.

Kuigi algatus on seotud koroonaepideemiast tulenevaga, näeb kogudus võimalust ettevõtmist jätkata ka siis, kui riiklikud piirangud lõpevad: „Vaatame, kuidas asjalood kujunevad ja millal midagi lubatakse, aga kui ilmad lähevad soojemaks, sooviksime pakkuda ka kohapeal õues einestamise võimalust. Et lisaks söögile saaks rõõmu ka koosolemisest.“

Tauno Toompuu sõnul on juba neid ettevõtjaid, kes soovivad algatusse panustada. On pakutud mitmesugust söödavat supikõrvaseks. Huvitavama näitena nimetab ta loomatoidufirmat: „Miks ei võiks näiteks vanainimene endale lõunasupi järele tulles saada kaasa toidupoolist ka oma lemmikule. Teame, et loomatoit on päris kallis ja võib-olla kõik pensionärid ei saagi seda oma lemmikule lubada. Ka sellest oleks abi.“

Toompuu rõhutab, et toit, mida Rakvere koguduse õuel kolm korda nädalas pakutakse, on kvaliteetne ning valmistatud piirkonna põllumeeste mahetoodangust. Ka leib, mida supi kõrvale saab võtta, on oma juuretisest kodune küpsetis. 

Liina Raudvassar

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)