Esileht » Online » Online artiklid »

Rakkelased tahavad raskuste kiuste kirikut edasi ehitada

16.11.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Rakke kogudus muretses hulga ehitusmaterjali, et saaks jätkata kiriku ehitust, kuid raha töödeks praegu pole.

Kaks aastat tagasi alustati Rakke kiriku ehitusega: valati vundament ning paigaldati vee-, elektri- ja küttesüsteemid. Seejärel hakati taotlema rahasid hoone edasi ehitamiseks.

Lootus kirik nii-öelda katuse alla saada tekkis tänavu suvel, kui LEADER-programmist lubati eraldada kiriku ehituseks 600 000 krooni. Lõpliku otsuse tegi aga PRIA, kes investeeringut heaks ei kiitnud.

Rakke vallavanem Andrus Blok ütles, et vahendeid kiriku ehituseks otsitakse aktiivselt edasi. "Kindlasti ei ole me ehitusest loobunud," lisas ta.


Mittetulundusühingu eesmärk on ehitada vanale kohale uus pühakoda, kus saaksid jumalateenistusi pidada nii luterlased kui baptistid ning võiks korraldada kultuuriüritusi.

Hindrek Kuldbeki koostatud projekti järgi tuleb kirikuhoonesse saal 40 inimesele, lükandseinaga eraldatud kõrvalruum 60 istekohaga, ruumid laste- ja noortetöö tarvis, kaks külalistetuba, pastori korter ning köök.

Kirikuhoones tahetakse kunagi osutada ka sotsiaalabi, seada sisse supiköök abivajajatele, samuti pakkuda kõigile hädalistele pesemisvõimalust.

Kogu artikkel Virumaa Teatajas.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)