Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Raivo Erm on mees, kes palju teeb

12.10.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast

 Rapla koguduse juhatuse esimees Raivo Erm (56, fotol) on aktiivselt kirikutöös 1997. aastast, mil ta valiti nõukogu liikmeks.
Aasta-aastalt on ta «karjääriredelil» tõusnud ja 2003. aastast valitud juhatuse esimeheks, olles enne samas ametis olnud aasta kohusetäitjana. Raivo Erm on tugev organisaator ja tegudeinimene, tema eestvõttel alustati 2003. aastal pastoraadi kapitaalremonti ja aastail 2007–2008 juba kiriku kapitaalremonti, mille tulemusena sai jumalakoda imeilusa sisemuse.
Koostöös EELK Kiriku Varahaldusega on ta arendamas kogudusele tagastatud maavaldusi ja neile detailplaneeringu koostamist.
Rapla on ilmekas näide sellest, kuidas kirik ja kogukond ühiselt tegutsevad.
2004. aastal sõlmiti Rapla koguduse ja Rapla valla vahel ühiste huvide kokkulepe kultuuri, hariduse, hoolekande, keskkonna ja avalike suhete alal, mis oli esimene selletaoline koguduse ja omavalitsuse vaheline koostöölepe Eestis.
Olgu koostöö näiteks ka üle maa kuulsust kogunud Rapla kirikumuusikafestival, mille nõukogus Raivo Erm samuti aktiivselt tegev on.
Rapla valla volikogu majanduskomisjoni liikmena on maaülikooli põllumajanduse ökonoomika ja planeerimise eriala lõpetanud mees palju ära teinud selle nimel, et vald on igal aastal kogudust ka rahaliselt märkimisväärselt toetanud.
Raivo Erm on abielus, peres on kaks last.
Rapla Maarja-Magdaleena kogudus on üks Põhja-Eesti suuremaid ja aktiivsemaid, kus 800 liikmesannetajat. Koguduse õpetaja Mihkel Kukk peab Raivo Ermi tugeva visiooniga inimeseks ja lausa parandamatuks optimistiks, kes ikka ütleb, et kõik on väga hästi, kui teiste jaoks tundub asi olevat lausa vastupidine.
Sirje Semm

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)