Esileht » Online » Online artiklid »

Rain Kooli | Kirik arvamusliidriks

03.04.2018 | | Rubriik: Online artiklid

„Ühena arvamusliidritest oleks luteri kirik kindlasti omal kohal. Tema pakutavad väärtused ning tugi maailma käsitamiseks ja kogu eluga toimetulekuks ühendavad siiski 17 protsenti eestlastest. See on tunduvalt rohkem kui nii mõnelgi päevast päeva häälekalt esineval erakonnal on ette näidata,“ leiab Rain Kooli Vikerraadio päevakommentaaris.

Tuleb välja, et mul on Eesti luteri kiriku peapiiskopiga midagi ühist. Me mõlemad pidasime sel aastal paastu ning loobusime seoses sellega ka sotsiaalmeedia kasutamisest. Tõsi, erinevalt Urmas Viilmast pole ma sugugi kindel, kas või mis ulatuses ma selle seltsi enam tagasi pöördun.

Sain seda paastuasja teada, lugedes rahvusringhäälingu portaalist Viilma intervjuud Anne Raistele. Muidugi pälvis mu tegelikku tähelepanu hoopis olulisem teema. Kohe usutluse alguses tähendas peapiiskop, et kirikust peaks Eesti ühiskonnas uuesti arvamusliider saama.

Võttes arvesse, et ma pean end usuasjades agnostikuks ning piiblit siiski mitte jumala sõnaks, vaid ammustest käsitustest ja sõjalis-majanduslik-poliitilisest võimuihast lähtudes väga teadlikult koostatud inimtekkeliseks ajalooliseks teoseks, võib see, mida ma nüüd ütlen, kosta üllatav.

Edasi loe ERR Uudistest.

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)