Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Rahvusvaheline tunnustus

25.10.2017 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Sügisel on üks eriline hetk, mida igal aastal ootan. See juhtub, kui vihmad väsivad ja mahe sametine taevas asendub kargete härmatisehommikutega ning ühel hetkel pärast öökülma langeb sügisiluga laetud lehekuld erilise intensiivsusega. Maapind kattub küpse kollase vaibaga. Kui ka päikesepaistet jagub, võib eriliselt rahul olla. Sel aastal see just nii oli.
Samal ajal kui Rakveres kohalike omavalitsuste valimiste järel vaieldi selle üle, milline kuusk peaks keskväljakut ehtima jõulude ajal, on Eesti koolilapsed rõõmu tundmas koolivaheajast. Just lehtede langemise ajal võis parkides ja mujal looduses näha palju peresid jalutamas. Küllap on vaja puhkeaegu, mil kõrvale panna ärevaid teateid ajakirjandusest. Kasvõi sõnumit, et Ameerika Ühendriigid viisid reaktsioonina olukorrale maailmas oma tuumapommitajad esimest korda 1991. aastast lahinguvalmidusse. Olgu Issanda arm ja rahu nende olukordade üle!
Keerulistest teemadest viis mõtted eemale teade, et eelmisel reedel võttis Eesti kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna prof Hilkka Hiiop Herman Rode altari uurimis- ja konserveerimisprojekti juhtimise eest vastu rahvusvaheliselt hinnatud kõrge autasu, 2017. aasta Loova Euroopa ja Europa Nostra muinsuskaitseauhinna teadusuuringute kategoorias.
Hilkka Hiiopit on ka EELK tunnustanud 2014. aastal aukirjaga ja praegu on tema juhtida EELK, Eesti kunstiakadeemia ja SA Eesti Kunstimuuseum uurimisprojekt barokkajastu silmapaistva kujuri Christian Ackermanni loomingust. Projekti eesmärk on näidata, et Tallinna andekas kujur Christian Acker­mann puudutas ja puudutab veel tänapäevalgi oma tegevusega ka maapiirkondi, paljusid kihelkonnakirikuid ja kohalikke kogukondi. Võib öelda, et ka Eesti Kirik on oma pisikese panuse sellesse projekti andnud, sest 2018. aasta seinakalendrit, mida toimetusest lahkesti endale osta saab, ehivad fotod Christian Ackermanni loomingust EELK pühakodades.
Kätlin Liimets

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)