Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Rahvusülikool 100: Pärt Uusberg … ja tuulelaeval valgusest on aerud …

06.11.2019 | | Rubriik: Teated

Rahvusülikool 100 kutsub: Pärt Uusberg, Uku Masing, Kristian Jaak Peterson – „ja tuulelaeval valgusest on aerud“, – suurvorm segakoorile ja sümfooniaorkestrile. Kõlavad tekstid Uku Masingu ja Kristian Jaak Petersoni loomingust.
Esitavad Tartu ülikooli sümfooniaorkester, Tartu Akadeemiline Meeskoor, Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor ja Tartu ülikooli kammerkoor. Dirigendid Taavi Kull, Triin Koch ja Kuno Kerge.
Pärt Uusberg: „Mõtlesin kaua, millisele tekstile luua heliteos Tartu ülikooli kui rahvusülikooli sajandaks aastapäevaks. Lugesin paljude Tartu ülikooliga seotud olnud Eesti luuletajate loomingut, kui äkki taipasin, et siin ja praegu heliseb minu hing üha rohkem kaasa Uku Masingu luulega. – „ ja tuulelaeval valgusest on aerud “ – ongi püüd väljendada muusikas Uku Masingu omapärast luuleilma, millele olen lisanud katkendeid Kristjan Jaak Petersonilt. On tore kokkusattumus, et 2019. aastal tähistatakse peale Tartu ülikooli väga olulise tähtpäevana ka Uku Masingu 110. sünniaastapäeva.“
Kontserdid toimuvad 30. novembril kell 15 Vanemuise kontserdimajas, 6. detsembril kell 19 Pärnu kontserdimajas ja 7. detsembril kell 19 Estonia kontserdisaalis.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)