Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rahvaülikool usuteaduse instituudis

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Usuteaduse instituut alustas mais rahvaülikooli formaadis e-kursuste sarja, mille raames on teoloogiast, kirikuloost ning kiriku ja ühiskonna suhetest huvitatud inimestel võimalik oma teadmisi täiendada ning üksteisega mõtteid vahetada. Koolitustele registreeruda ja nende eest tasuda saab instituudi kodulehe vahendusel, vt www.eelkui.ee. Info kerstin.kask@eelk.ee. 

Millesse eestimaalased usuvad? Milline on Eesti konfessionaalne maastik, kui palju on kristlasi, uue vaimsuse pooldajaid, usu suhtes ükskõikseid, ateiste jne? Mis neid iseloomustab? Mille poolest erineb Eesti usuline olukord teiste riikide omast?

Miks Eesti olukord on selliseks kujunenud? Mõned kaasaegsed usulised suundumused: vikaar- ehk asenduskristlus, individuaalne religioon ehk „oma usk“, uus vaimsus: mis need on ja kuidas väljenduvad Eestis läbiviidud uuringutes? Mis on tänaseks saanud uusreligioossetest liikumistest? Miks inimestest üldse saavad usklikud ja millised on nende ootused kirikutele?

Koolituse viib läbi religioonisotsioloog dr Liina Kilemit.

Koolituse läbinu omab ülevaadet Eesti usulisest olukorrast ja põhilistest suundumustest. Soovijatele väljastatakse koolitustõend.

Koolitus toimub veebis. Registreerunutele saadetakse Zoomi link koolitusele eelneval päeval.

Koolitus toimub 4. juunil kell 18–20 ja 5. juunil kell 10–12 ning selle maht on 5 akadeemilist tundi.