Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Rahva usaldus politsei vastu on suur

19.11.2014 | | Rubriik: Uudised

Politseikaplanid Jõhvi pastoraadis teenistust ette valmistamas: Ago Rand (vasakult), Jaan Jaani ja Valdo Lust. Maria Härmas

Eesti politsei- ja piirivalveameti 96. aastapäeva tähistati 7. novembril Jõhvis ning alustati traditsiooniliselt jumalateenistusega Jõhvi Mihkli kirikus.

Teenisid politsei peakaplan Jaan Jaani, Lõuna prefektuuri kaplan Valdo Lust, Ida prefektuuri kaplan Ago Rand ning kaplaniteenistuse praktikant Maria Härmas. Kaasa teenis politsei- ja piirivalveameti puhkpillikvintett. Jumalateenistusest võtsid osa siseminister Hanno Pevkur, peadirektor Elmar Vaher, politsei- ja piirivalveameti töötajad, külalised.
Oma kõnes tõdes peakaplan Jaan Jaani, et elutempo on läinud üha kiiremaks, kõik on pidevas muutumises ning üha liberaalsemaks ja sekulaarsemaks muutunud maailmas on murettekitav inimeste suhtlusoskuse kadumine ning teise inimese ärakuulamisest on saamas suur kunst. Samas tekitavad kiire elutempo, konkurents ja kõrged nõudmised töökohal stressi ja läbipõlemist.
Jaan Jaani rõhutas vajadust kuulata vaikust, et mõelda teistsugustele väärtustele peale materiaalsete. Ta tundis muret eetiliste väärtuste kaotsimineku üle – pigem võetakse maast üles euro kui seal lamav inimene. Rõõm oli aga välja tuua politseinike suuremat õiglustunnet ning kõrgendatud arusaama eetikast. Viimase mõranedes kukuks ühiskond kokku.
Politsei maine on jätkuvalt kõrge ja rahva usaldus politsei vastu suur tunnustus. Peakaplan soovis kõigile töötajaile jätkuvat kindlameelsust ja koostööindu, et meie maa oleks hoitud ja kaitstud.
Politsei- ja piirivalveameti ühist aastapäeva tähistati sellisel kujul juba viiendat aastat. 1. novembril täitus Eesti piirivalve loomisest 92 aastat ning 12. novembril sai 96aastaseks Eesti politsei. 26. novembril peetakse aga kodanikupäeva, sest just siis täitub 96 aastat Maanõukogu määrusest Eesti kodakondsuse kohta. Nüüd tähistatakse neid aastapäevi aga ühtse meeskonnana koos.
Kontsertaktusel Jõhvi kontserdimajas kuulati peaminister Taavi Rõivase kõnet. Sõna võtsid ka siseminister Hanno Pevkur ning politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher. Teenetemärgid silmapaistvate töötulemuste ja pühendumise eest anti pidulikult üle 48 töötajale.
Maria Härmas,
kaplaniteenistuse praktikant

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)