Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Rahulolevad Suurbritannia kirikutöötajad

02.04.2014 | | Rubriik: Uudised

Inglise uudistekanali BBC kohaselt on oma ametiga kõige rohkem rahul just vaimulikkond.

Kuigi palgavahe järgmise positsiooniga (firmaomanikud ja vanemtöötajad) on peaaegu kümnekordne, pakub kirikusse pühitsetud inimestele töö  märksa rohkem rahuldust. Tegelikult asuvad kirikuõpetajad palganumbri poolest üsna nimekirja lõpus, seda üllatavam on tõsiasi, et nad rahulolus esikoha võtavad.
Peaministri kabineti läbiviidud uuringud toovad küll välja, et laias laastus on rahulolu ja palganumbri vahel seos, kuid selgelt eristusid sellest mallist nii esikoha hõivanud kui aktiivse eluviisiga töötajad nagu joogaõpetajad, põllumehed või aednikud.
Kõige vähem rahuldust pakkuvad tööd on uuringu andmetel publitsistidel, võlakogujatel ja prügivedajatel. Ka baari- ja turvatöötajad asuvad nimekirja tagumises otsas.
Uuring valmis osana peaministri plaanist ametite ja õnnetunde suhet mõõtes ühiskonna üldist rahulolu parandada. Taolisi uuringuid on plaanis edaspidi veel korraldada ning ka avalikkuse seas populariseerida, et noored koolilõpetajad oskaksid lähtuda millestki muust kui ainult palganumbrist ja ka vanemad ühiskonna liikmed teaksid rahulolust lähtuvalt oma tööd valida. Peaminister David Cameroni sõnul oli uuring mõeldud ka valitsuskabineti teavituseks, et nii majanduslik kasv kui riiklik rahulolu oleksid mõlemad prioriteediks.
Diana Tomingas

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)