Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Rahmaninovi «Koguöine jumala­teenistus» meistrite ja sellide esituses

25.11.2015 | | Rubriik: Teated

Eesti Kammerkooride Liidu ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori koostöös kõlab 5. detsembril kl 19 Tallinna Jaani kirikus pea 100-liikmelise koori esituses Sergei Rahmaninovi ainulaadne suurteos «Koguöine jumalateenistus», mida juhatab Kaspars Putniņš.
Lisaks esinevad Tartu Ülikooli Kammerkoor (dirigent Triin Koch), kammernaiskoor Sireen (dirigendid Ülle Tuisk ja Tiiu Sinipalu) ning kammerkoor Collegium Musicale (dirigent Endrik Üksvärav).
Eesti Filharmoonia Kammerkoori direktor Esper Linnamägi tõdeb, et professionaalsel kooril on väga hea meel teha koostööd hobikooridega, kes on ennast näidanud aktiivsete osalejatena muusikaelus. «Tahame neile pakkuda võimalust seista laval külg-külje kõrval elukutseliste lauljatega, esitades koos väga nõudlikku repertuaari meie peadirigendi käe all, mis saab olema kindlasti uudne ja arendav kogemus.»
Üks tuntumaid ja ainulaadsemaid suurteoseid vene liturgilisest muusikast, Sergei Rahmaninovi 1915. aastal kirjutatud «Koguöine jumalateenistus» op. 37 on 15-osaline tsükkel õhtu- ja hommikupalveid, mis kätkeb endas hulga õigeusu kirikumuusika traditsioone, mida Rahmaninov on «värvinud» talle nii omase romantilise kõla ja hingestatusega.
Eesti Kammerkooride Liidu jõuluootuskontsertide traditsioon sai alguse 2004. aastal, kui toimusid esimesed kontserdid Eestimaa kirikute toetuseks. Aastate jooksul on detsembri alguses lauldud paljudes Eesti kirikutes. Ühiskontsert saab teoks tänu Eesti Filharmoonia Kammerkoorile ja Eesti Kultuurkapitalile.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)