Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

RAAMATULETILT

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Teedy Tüür

Aforismid.
Sõna, 2005. 296 lk.
Pärijad on trükki andnud igavikku lahkunud metodistikiriku pastori, luuletaja ja kunstniku Philipp Teedy Tüüri aforismikogumiku, mille kaant ilmestab detail autori maalist «Männid». «Surelikena ja siiski surematutena peaksime märkama õigel ajal, või vähemalt enne lõppu sedagi, et ainutähtsad pole äraelamise mängureeglid, vaid õige igavikuline valik,» on kirjutatud raamatu eessõnas. Nendest oma sõnadest lähtudes on autor maailma vaadanud ja oma tähelepanekuid vorminud. Ta on öelnud, et need ei ole viimsed tõed, vaid mõeldud lugejatele edasimõtlemiseks.
Teedy Tüüri varem ilmunud aforisme on avaldatud ka Eesti Kirikus. «Aforismid. Õhtune tagasivaade päevale» ilmus aastal 2000, luulekogu «Sõnadel on südames pesa» 2001. Aastal 2005 ilmus veel raamat «Mõtted ja jutlused».

 

Roy Hession

Me tahame näha Jeesust.
Allika, 2006. 112 lk.
Antud autorilt on varem ilmunud eesti keeles «Kolgata tee», millele  antud raamat on justkui eellooks; «selles minnakse tulemustelt tagasi imetlusväärse kõige Esmapõhjuse enda juurde», öeldakse raamatu eessõnas. «Me tahame…» kannab ühte teemat – Jeesus Kristus. Need kaks sõna korduvad ikka ja jälle ja annavad meie elule mõtte.
Jeesus Kristus annab meile kõik, mida me vajame, tema nägemine avab meile tõe, ta on meie elu eesmärk, ta aitab meil näha teisi inimesi. «See on tema nägemine usu läbi just sellisena, keda ma vajan patusena, läbikukkununa, vaese nõrgukesena, ja temale loa andmine olla just see minu jaoks sel tunnil,» ütleb Roy Hession.

 

Dolina MacCuish

«Augustinus, oma ema poeg».
Tõlkinud Anu Kannike, toimetanud Piret Veigel. Allika kirjastus, 143 lk.
Kõigepealt on see lugu lootusest – meie kõigi jaoks, aga eeskätt palvetavatele emadele.
Augustinus Hippost (354–430) kuulub olulisemate kirikuisade hulka, kelle ideed on mõjutanud lääne filosoofiat. Teame, et ema võib oma poega tugevasti mõjutada. Kui poleks olnud Augustinuse ema Monicat, olekski ta võinud jääda teravakeelseks keskklassi playboyks, selle asemel, et saada kirikuloo suurkujuks.

Taskuformaadis «Augustinus» on põnev lugu selle maailma künismi võitmisest.