Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Raamatuletilt

08.06.2010 | | Rubriik: Kultuurielu

 M. Basilea Schlink
«Sa ei jää enam endiseks»
Evangeelne Mariaõeskond, 2009. 264 lk.
Raamat aitab põh­jendada erinevate pattude nagu hõivatus, ihnus, jutukus, inimestele meeldimine ja mugandumine, kadedus, kannatamatus jmt olemust, selleks et aidata meil usuvõitluses või kiusatustes toime tulla. Iga patune peab tunnistama tõtt, peab oma pattu kahetsema. Ema Basilea (1904–2001) aitab seda teha raamatu vahendusel.

 William L. Hendricks
Teoloogia lapsele. Kuidas kõnelda lapsega elu mõttest
Allika kirjastus, 2009. 316 lk.
Raamat on mõeldud kõigile lastega tegelejatele: lastevanematele, pedagoogidele, pühapäevakooli õpetajatele, vaimulikele. Autor õpetab oma teosega lapsi Kristuse armastuse juurde kutsuma, sest ka lapsed vajavad kristliku usu väljendust, aga endale arusaadaval viisil. Lapsega tuleb rääkida lihtsalt ja armastusega, et laps tahaks aru saada.  


 Eevi Ploomipuu

«Rännuteed tähtede säras»
Tartu, 2009. 134 lk.
Kirikukellad kõlasid üle küla jõulujumalateenistusele kutsudes, kui aastal 1938 sündis hilisem rändjutlustaja Heino Ploomipuu. Autor kirjutab oma abikaasa eluteest ja vaimulikust kasvamisest, elust jutlustajana nõukogude võimu tingimustes. Raamatus on ka paarkümmend Heino Ploomipuu laulu.


 Eevi Ploomipuu

«Tõusva koidiku kumas»
Tartu, 2008. 228 lk.
Raamat sisaldab südamlikke lugusid inimeste elust, kes on igatsenud Jumala järele ja Teda oma ellu oodanud. Otsingud on olnud keerulised ja ka rasked, ent tulemuslikud. Kõigile, kes otsivad, vastatakse.


 Dean Sherman

«Armastus, seks ja suhted»
Allika kirjastus, 2009. 156 lk.
Jumal on inimestele kinkinud võime armastada, kuid paljud ei saa aru, mida Jumal on inimsuhteid ja seksuaalsust luues mõelnud. Kuna ükski asi meie elus ei ole suurema mõjuga kui romantilised suhted, süveneb autor küsimustesse, kuidas piibellik plaan mõjutab meie suhteid. Raamatu lõpus on küsimused isiklikuks uurimiseks ja grupitööks.

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)