Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Raamatud

19.08.2009 | | Rubriik: Kultuurielu

Saara Kinnunen
«Leivad ühes kapis»
Sotsiaal­psüh­holoog Saara Kinnu­nen jagab nõuandeid, kuidas armunud inimesed saaksid hoida paarisuhte õnnelikuna ka aja möödudes. Kuidas hoiduda, et tööpinged, armukadedus, abikaasade erinevad huvid ei saaks komistuskiviks, mille tõttu abielu võiks puruneda? Populaarne perenõustaja õpetab erimeelsusi lahendama, positiivseid tundeid ärgitama ning selgitab naiste ja meeste mõttemaailma ja käitumise erinevusi.

John Ortberg
«Jumal on lähemal, kui sa arvad»
«Jumal on meile lähemal, kui oskame arvata. Ta on alati vaid ühe palve kaugusel. Kohtumiseks tuleb inimesel teha omapoolne samm – oma sõrm välja sirutada,» kirjutab autor raamatus, kus ta selgitab Jumala kohalolekut meie elus ja õpetab Jumalale lähemale jõudma.
Raamatut on loetu kinnistamiseks hea taas üle lehitseda, sest olulisemad mõtted on raami sees eraldi välja toodud. Menukirjanik John Ortberg on California Menlo Parki presbüteri kiriku pastor, raamatu on inglise keelest tõlkinud Tarmo Lilleoja.

Bill Hybels
«Kes sa oled, kui keegi ei näe?»
Paljud hinnatud iseloomuomadused nagu julgus, püsivus ja distsipliin on sattunud tänapäeval ohtu. Kas me oleme kindlameelsed ka siis, kui keegi meid ei näe? Otsides vastust sellele küsimusele, on raamat saanud alapealkirjaks «Vali püsivus, loobu kompromissidest».
Näidetega elust õpetab autor, et sageli tuleb soovitu saavutamiseks loobuda oma mugavusest ja võtta risk, ent seeläbi jõutakse suurema usalduseni.
Raamatu autor on Willow Creeki koguduse pastor, kes on kirjutanud palju raamatuid, eesti keelde tõlkinud Ann Kitsnik.    

Kõik raamatud on kirjastanud Allika kirjastus.

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)