Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Raamat Torma ajaloost

29.08.2012 | | Rubriik: Kultuurielu

Võtikvere raamatuküla päeval augusti esimesel nädalavahetusel esitleti ka Tormalaste Kodupaigaühenduse väljaannet «Torma Album VI».

Almanahhis on avaldatud arvukalt materjali Torma Maar­ja koguduse ajaloo kohta. Seal on kohaliku koduloouurija Ülo Pärniku põhjalik kirjutis «Tagasivaade Torma kiriku ja koguduse minevikku», ajaloolase Indrek Jürjo artikkel «Torma valgustuslik pastor Johann Georg Eisen», emeriitpraost Esra Rahula ülestähendused «Sada aastat peapiiskop Edgar Hargi sünnist» ja aastail 1964–1983 Torma kogudust teeninud õpetaja Jaan Muru mälestused Tormast lahkumise kohta pealkirjaga «Ligemale sihtkohale».
Albumi toimetaja Rein Aro kirjutab: «Eesti keeles on ilus sõna – õpetaja –, millel on läbi aegade olnud kaks põhitähendust – kirikuõpetaja ja kooliõpetaja. Hea lugeja, oled juba märganud, et käesoleva «Torma Album» VI esikaanel on kirik ja tagakaanel kool, ja see ei ole juhuslik. Need sümbolid tähistavad selle väljaande põhiteemasid ehk kokkuvõtvalt – haridust.»
Almanahhi on võimalik osta Torma vallavalitsusest.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)