Esileht » Uudis » Uudised »

Raamat Peetri kooli haridusmõttest

19.10.2016 | | Rubriik: Uudised

koolLõikustänupüha laadal esitleti Peetri kooli 110. aastapäevaks ilmunud Tartu luterliku Peetri kooli toimetiste sarja esimest raamatut «Kool kui väärtuspõhine kogukond», mille on toimetanud kooli direktor Tarvo Siilaberg.

Tegemist on kaunis kujunduses, kõvade kaantega A4 formaadis ilmunud artiklikoguga. Peetri kooli ajalugu ja tänapäevast haridusmõtet käsitlevate artiklite autoriteks on Tuuli Hiiesalu (meedia- ja suhtlemisõpetuse õpetaja), Triin Käpp (kooli rajaja ja kap­lan), Ene Puusemp (ajakirjanik, kelle hoolde oli usaldatud Peetri kooli kroonikaraamat), Tarvo Siilaberg (kooli rajaja, direktor) ja Külvi Teder (kooli rajaja, lasteaia juhataja). Kujunduslikult annab efektse tulemuse läbi raamatu ajalooliste fotode ja kooli kroonikaraamatu tekstinäidete kasutamine.
Artiklitest tuleb esile ühendav mõte, et kool pole pelgalt koht või maja, millel on aknad ja uksed ning millest võib sisse ja välja käia, tulla ja minna. Kool on väärtuspõhine kogukond, mida iga päev loovad õpilased, õpetajad ja lastevanemad.
Peetri kool seab oma missiooniks toetada perekondi laste kasvatamisel, lähtudes kristlikust eetikast ja eesti rahvuskultuurist.
Toimetist saab osta Tartus Peetri kirikust, Peetri koolist ja lasteaiast.
Liina Raudvassar

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)