Esileht » Uudis » Uudised »

Raadio 7 muudab elusid

17.10.2018 | | Rubriik: Uudised
Aan2

Raadio 7 peatoimetaja Helle Aan. Taustal raadiojaamale sünnipäeva puhul õnne soovima tulnute käejäljed. Rain Soosaar

Neil päevil oma 25. sünnipäeva tähistav Raadio 7 on toonud kristliku usu juurde paljusid Eesti inimesi.

Sünnipäevapeost osavõtnud said raadiojaama minevikust põhjaliku ülevaate. Muu hulgas räägiti, et juba 1988. aastal saanud üks Rootsi pastor seenelkäigu ajal Jumalalt sõnumi, et Eestisse tuleb rajada kristlik raadiojaam. Suure panuse selle mõtte teokstegemisse andsid Rootsi kristlik IBRA Radio ning väliseestlasest nelipühi pastor Allan Laur (1945–2004).
1. oktoobril 1993 hakkaski Raadio 7 andma saateid Eesti Raadio III programmi lainepikkustel, kaks aastat hiljem tehti algust iseseisva programmiga. 1996. aastast edastatakse saateid ööpäevaringselt, ent esialgu sai neid kuulda vaid Tallinna ümbruses. Tänaseks hõlmab raadio leviala juba 2/3 Eestist, kuid tänu internetile on kuulajaid üle kogu maailma.
Raadio 7 on osa rahvusvahelisest kristliku ringhäälingu võrgustikust UCB. Samas pole raadiojaam seotud ühegi konfessiooniga, vaid on avatud koostööks eri kogudustega. Suure osa tööst teevad ära vabatahtlikud kaastöölised, keda on kolmekümne ümber.
Raadio 7 peatoimetaja Helle Aan kinnitas Eesti Kirikule, et eelkõige on tegemist misjoniraadioga. Praegu räägitakse ju palju sellest, et Eesti inimesed lähevad oma muredega pigem nõia juurde kui kirikusse. Aani hinnangul võib põhjuseks olla see, et kirikud teevad tegelikult väga palju head tööd, aga inimesed lihtsalt ei tea seda. Seetõttu on Raadio 7 üheks peamiseks eesmärgiks tutvustada ristiusku ja koguduste elu kirikukaugetele kuulajatele. Lisaks sellele käsitletakse raadiojaamas ka päevasündmusi ja kultuurielu läbi kristlike väärtuste prisma.
Töö on peatoimetaja sõnul head vilja kandnud, sest just Raadio 7 kaudu on paljud Eesti inimesed usule tulnud ning erinevate kirikutega liitunud. Selle esiletõstmiseks on Raadio 7 valinud oma tänavuseks tunnuslauseks „25 aastat muutunud elusid“.
Sel sügisel läks Raadio 7 Aani sõnul üle ka uuele programmile, mis on juba saanud palju positiivset vastukaja. Muu hulgas on rohkem saateid aktuaalsetel teemadel, mis salvestatakse vahetult enne eetrisseminekut.
Rain Soosaar

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)