Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Püüd jõulupühade sõnumit edasi anda

23.12.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Hea lugeja, jõuludest on kirjutatud palju-palju raamatuid, selle sõnumi sisu on pandud nii kunsti, muusikasse kui ka arhitektuuri. Jõulud on aeg, mil võtame aja maha ja mõtleme ühe kõige suurema saladuse üle, mis inimkonnale on osaks saanud – Jumal on saanud inimeseks ja elanud meie keskel. Ja sellest saladusest võib kirjutada nii palju, et maailm ei mahutaks kõike kirjutatut. Jõulude teemale võib läheneda mitme nurga alt: teoloogiliselt, spirituaalselt, ajalooliselt, fiktiivselt jne. Võimalusi on nii palju, kui kellelgi selleks iganes fantaasiat jätkub. Käesolevas arvamuslikus mõtiskluses on vaid mõned nopped, mida tahaksin sinuga jagada veel enne nende pühade algust.

Nii kummaline kui see ka ei näi, pole meil Kristuse sünniaeg kindlalt teada. Evangeeliumid ei ütle meile Kristuse sünnikuupäeva ega ka sünnikuud. Evangelist Luukas nimetab meile seoses Jeesuse sünniga küll mõned ajaloolised isikud, kuid ometi ei anna see meile kindlat teadmist Jeesuse sünniaastast.

Kristuse sünni tähistamise kujunemisest 24. detsembrist kuni 6. jaanuarini räägib pikk ja huvitav ajalugu. Kuid seekord ma sellest ei kirjuta, sest jõulude olemus ei olegi kätketud teatud kalendrikuupäevadesse, vaid inimese eluhoiakusse.

Edasi loe Saarte Häälest.

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)