Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Pühendunud töötegija

07.06.2019 | | Rubriik: Persoon kaasajast

PõldJoelSiimo2017mais_kirikukonv_KätlinEELK aasta juhatuseesimeheks valitud Joel-Siimo Põld on silma paistnud Juuru koguduse pikaajalise ustava töötegijana.

Kirikuga on Põld seotud olnud kogu elu. Nimelt sündis ta 1944. aastal pastor +perekonnas. Isa oli 1945–1953 õpetaja Pärnu Eliisabeti koguduses, siis Simunas ja 1974. aastast Juurus. Sellest ajast on Juuru kogudusega seotud ka Joel-Siimo Põld, kes pärast Tallinna Polütehnilises Instituudis elektriinseneri kutse omandamist asus 1968. aastal elama Kohilasse. Abielust kirikuõpetaja Martin Terasmaa tütre Mariga sündis kolm last. Mari Põld on elukutselt arst, ent lisaks sellele tegutsenud kirikumuusikuna.
1990ndatest on Joel-Siimo Põld olnud Juuru koguduse nõukogu liige ning alates 2001. aastast (lühikese vaheajaga) juhatuse esimees. Lisaks kirikutööle on ta aga kohapeal tuntud ka ühiskondliku ja omavalitsustegelasena. Muu hulgas oli ta 1990. aastatel Kohila alevivolikogu esimees ja alevivanem.
Juuru koguduse õpetaja Kalle Kõiv kinnitab, et Põld on olnud erakordselt pühendunud töötegija: „Ta teeb juhatuse esimehe tööd nagu põhitööna, nagu ei olekski pensionil.“ Lisaks kõigele muule on Põld väga vilunud asjaajamises ja ametnikega suhtlemises. Hiljuti oli sellest palju kasu, kui tänu PRIA-lt saadud toetusele õnnestus välja vahetada pastoraadi katus. Peale selle on Põld Kõivu sõnul läbi ja lõhki kirikuinimene: „Tegelikult on ta oma mõttelaadilt ja eluviisilt nagu vaimulik.“
Kõivu meelest on just praegu paras aeg ustavat töötegijat elutöö eest tänada, sest järgmiseks ametiajaks Põld koguduse juhatuse esimeheks kandideerida enam ei soovi. „Täpselt ei kujutagi ette, mis siis juhtub, kui aeg täis saab,“ tunnistab vaimulik. „Asendamatuid inimesi ei ole, aga kindlasti ei ole teist Joeli.“
Rain Soosaar

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)