Esileht » Online » Online artiklid »

Pühapäevased jumalateenistused ETV2 programmis

17.03.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Seoses riikliku eriolukorra ja rahvakogunemiste, sealhulgas jumalateenistuste keelamisega, toob ETV2 pühapäeviti televaatajateni jumalateenistused. Alates 22. märtsist on ETV2 eetris igal pühapäeval kell 11 jumalateenistus saates “Püha päeva palvus”.

Pooletunnise jumalateenistuse eesmärk on anda usklikele inimestele hingekosutust ajal, mil jumalateenistused viiruse leviku tõkestamise nimel ära jäävad. Mõistan loomulikult eriolukorrast tulenevaid ebamugavusi, kuid rõhutan, et see on meie endi ja meie lähedaste tervise huvides,“ ütles rahvastikuminister Riina Solman, kes tegi Rahvusringhäälingule ettepaneku jumalateenistuste edastamiseks.

Eesti Kirikute Nõukogu otsusel viivad esimesed kolm jumalateenistust läbi EELK peapiiskop Urmas Viilma (22.03), Rooma-Katoliku Kiriku piiskop Philippe Jourdan (29.03), EEKB koguduste liidu president Erki Tamm (5.04). Edasised teenistuste läbiviijad selguvad jooksvalt, kuid arvestades põhimõtet, et kõik suuremad konfessioonid saaksid esindatud.

Pühapäevaste jumalateenistuste ülekandeid jätkavad ka juba harjumuspärased kanalid nagu Pereraadio, Vikerraadio ja teatud youtube’i kanalid.

„Eelseisvatele ülestõusmispühadele ette vaadates palun kõigil tegutseda alalhoidlikult ning iseenese ja teiste tervist hoidvalt. Kôik rahvakogunemised vôivad täna olla paigad nakkuse levimiseks, mistõttu peame maksimaalselt kasutama kaasaegseid digilahendusi,“ rõhutas rahvastikuminister.

Eesti Kirikute Nõukogu

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)