Esileht » Online » Online artiklid »

Pühapäeval toimub Kuressaares saarlaste ja soomlaste ühine jumalateenistus

20.07.2012 | | Rubriik: Online artiklid

22. heinakuu päeval kl 11 kutsuvad kultuuriühing MTÜ Kultuurivene ja EELK Kuressaare kogudus Laurentiuse kirikusse Saaremaa soomlasi ja saarlasi kakskeelsele jumalateenistusele. Teenistusel jutlustab Kuressaare sõpruslinna Vammala (Sastamala) koguduse pastor Olavi Sorva. Kultuuriühingu-poolse tervituse ütleb suvesaarlane Esko Pulli.

Jumalateenistusele järgneb kultuuriühingu-poolne kirikukohv Laurentiuse koguduse maja saalis, Kauba tn 5. Kohvilauda on oodatud nii Saaremaal viibivad soomlased kui ka kohaliku saare kogukonna liikmed. Osalejad saavad ülevaate seltsi Kultuurivene ajaloost ja tegutsemispõhimõtetest. Räägitakse ka koostööplaanidest kohaliku kogukonna ja kogudusega. Loodame ühist arutelu ja ka eestlaste mõtteid-arvamusi kultuurikoostööst ning võimalustest.

Ühe sammuna kristliku kultuuripärandi tutvustamisel on 24. juulil kl 13 kavas Saaremaa palverännakuteid ja kirikuid tutvustav bussireis. Lähem info ja registreerimine toimub eespool kirjeldatud sündmuse raames, registreerida saab ka koduleheküljel www.Kultuurivene.eu

Edasi loe ajalehest Meie Maa.

Kui keegi on Kristuses, siis ta on uus loodu, vana on möödunud, vaata, uus on sündinud! (2Kr 5:17)