Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pühapäevakool töötab jälle

02.07.2015 | and | Rubriik: Kirikuelu

Pühapäevakoolilaste laagris osalejad kostitasid end jäätisega meeste tantsupeol Rakveres.
Erakogu

Tapa Jakobi koguduse pühapäevakool lõpetas esimese õppeaasta Pariisi puhkekülas.

Kõik sai alguse sellest, et õpetaja Tauno Kiburi sõbrad Soomest Kitee evangeelsest rahvakoolist ulatasid oma abikäe Tapa kogudusele lasteasutuste töötajate koolitamiseks laste eetika ja kristlike põhiväärtuste vaimus kasvatamise teemal. Sealt hakkas idanema ka mõte, et koguduse juures peaks taas töötama laste pühapäevakool, mis juba aastaid tagasi soikunud.
Koostöös MTÜ Tapa Vabatahtlike Tugikeskusega tehti peredes selgitustööd ja selle aasta märtsis alustasime õppetööd 12 lapsega vanuses 5–10 aastat. Koos käidi igal pühapäeval pastoraadis, kus lapsed said teadmisi maailma loomisest, Kristusest, kiriklikest rituaalidest, eetilistest käitumisnormidest.
Kogu õpe toimus läbi mänguliste tegevuste: joonistati, lauldi, osaleti kolmel jumalateenistusel, käidi looduses. Pühapäevakooli põhijuhendajad vabatahtlikud Kairi Tamjärv ja Senta Malva kaasasid ka teisi vabatahtlikke. Leeve Vahtramäe korraldas mitu toredat muusikatundi, kus lapsed said huvitavaid laulumänge mängida, laulda ja «orkestrit teha». Anu Jonuks õpetas lastele liivakaar­tide tegemist vahetult enne emadepäeva.
Pühapäevakooli õppeaasta lõppes laagriga Pariisi puhkekülas, mille eesmärk oli koolis õpitu kinnistamine.
Alustasime laagriüritusi Virumaa lemmikloomade varjupaiga külastamisega, kuhu viidi ka tugikeskuse poolt kuivtoitu. Lastele läksid varjupaiga loomad väga südamesse, kõige rohkem aga meeldis kassibeebituba.
Varjupaigas on loomade elamistingimused üle ootuste head ning varjupaiga töötajad väga hoolivad, aga kõik kassid ja koerad tahaksid endale siiski päriskodu ja head peremeest. Nii mõnigi meie laste hulgast lubas sinna varsti koos vanematega tagasi minna, et võtta endale sõbraks lemmikloom just varjupaigast.
Laagris ootas meid lahke pererahvas, soe lõunasöök, mugavad laagritoad, mängud, matkarada. Õhtul tegime lõket, grillisime kaasavõetud vorstikesi ja küpsetasime pannkooke. Lapsed olid kogu päeva väga tublid, pärast aktiivset tegutsemist vajusid nad päris varakult kosutava une rüppe, et uuele päevale jälle reipalt vastu minna.
Hommikul oli äratuseks linnulaul, päike säras ja laste südamed põksusid uute põnevate tegevuste ootel. Pärast hommikusööki ja korrastust ootas jälle matkarada. Tore oli uudistada aasal rohtu nosivate lihaveiste karja. Nende hulgas paistsid silma ka pisikesed mõnenädalased vasikad, kes hoolitseva ema kõrval meid vargsi jälgisid.
Pariisi külas võttis meid hobusetallis vastu puhkeküla peremees, kes tegi suure üllatuse: lapsed lubati talli, nad said ise oma peost suksudele suhu poetada kaasavõetud leivapalukesi, loomi silitada ja patsutada. Kõik lapsed võisid kordamööda ponihobuse Tuti selga sadulasse istuda ja maneežis mõne tiiru teha. See oli tõeline elamus.
Meie laagripäevad Pariisi puhkekülas olid lihtsalt suurepärased, kaks päeva möödusid kiiresti ja elamusrohkelt, kõik jäid väga rahule. Kõigele sellele finaaliks oli veel kaunis ja muljeterohke meeste III tantsupidu Rakveres, kuhu SA Dharma meile piletid kinkis. Lapsed olid suures vaimustuses.
Lõpetuseks olgu öeldud tänusõnad lastelt, nende vanematelt ja juhendajatelt kõigile, kes meile kogu õppeperioodi ajal toeks ja abiks olid. Laagri korraldamise kulud olid Tapa Jakobi koguduse ja MTÜ Tapa Vabatahtlike Tugikeskuse kanda. Aitäh sulle, Tauno Kibur, kes sa tulid Tapale ja tegid siin suurepärast tööd! Teeradu, millel elus kõndida, on palju, aga sina juhatasid meid just õigele teeotsale, mida mööda nüüd ise saame edasi minna.
Kairi Tamjärv ja
Senta Malva

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)