Esileht » Uudis » Uudised »

Pühadesõnum Rootsist

19.04.2017 | | Rubriik: Uudised

Vikerraadio otsustas pühadeaja jumalateenistused tuua seekord kuulajateni Stockholmi eestlaste kogudustest.
Suure reede jumalateenistuse ülekanne toimus Stockholmi Peetri kirikust, kus tegutseb eesti nelipühi kogudus. Jutlustas Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku juht Alur Õunpuu. Esimesel ülestõusmispühal said kodumaa raadiokuulajad osa aga Jakobi kirikus toimunud EELK Stockholmi koguduse jumalateenistusest. Teenisid praost Ingo-Tiit Jaagu, õpetaja Tiit Pädam ning Tallinnast tulnud muusikud Ludmilla Kõrts, Meelis Vahar ja Tiina Tenno.
Vikerraadio vastutav toimetaja Meelis Süld selgitas, et Stockholmi kirikutest ülekannete tegemise taga oli soov tutvustada raadiokuulajatele eestlaste kogukondi väljaspool kodumaad ning nende jumalateenistuslikku elu. Ühtlasi andis see võimaluse anda märku, et võõrsil elavad eestlased pole unustatud, vaid on meie jaoks olulised.
Esimese otseülekande väliseestlaste kogudusest tegi Vikerraadio juba kolm aastat tagasi. Ülestõusmispüha teenistuse vahendamine Helsingist läks tollal väga hästi korda, mis innustaski nüüd ka Rootsi eestlastele külla sõitma. Pealegi pole otseülekande tegemine välismaalt tänapäeval enam kuigi suur ettevõtmine. Selleks on vaja ainult internetiühendust, kogu vajaminev tehnika aga mahtus kodumaalt kaasa võetud kohvritesse.
Kirik on Meelis Sülla kinnitusel Rootsi eestlaste jaoks oluliseks kokkusaamise kohaks ja kultuurielu keskuseks. Mõlemad kogudused olnud jumalateenistuste ülekannete korraldamise üle väga rõõmsad. Muljet avaldasid Vikerraadio toimetajale nii soe vastuvõtt, teenistuse õnnestumiseks tehtud ettevalmistustööd ning seegi, kuidas kohalikud eestlased omavahel kokku hoiavad.
Üllatas noorte hulk Stockholmi eesti nelipühi koguduses, ent ka luterlastest kirikuliste seas oli näha eri põlvkondade esindajaid. Seega on Sülla sõnul põhjust uskuda Rootsi eestlaste koguduste elujõulisusse.
Rain Soosaar

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)