Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Pühad 2 + 2 reegliga

03.06.2020 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Kui väga ka ei sooviks, et koroonakriisist võiks kõnelda minevikuvõtmes ning igapäevatoimetusi saaks lõpuks ometi sooritada kitsendavate piiranguteta, ei anna selleks veel alust ametlikud raportid, mis kinnitavad COVID-19 jätkuvat elujõudu. Nõnda peeti ka kiriku sünnipäev 2 + 2 reeglist lähtuvalt. 

Kogudustes pole sarnaselt ühiskonnaga veel saabunud aeg analüüsida epideemia mõju. Küllap jagavad paljud Urvaste õpetaja märkust, et koroona pärssis oluliselt koguduse kevadisi plaane ja osa prognoositud annetustest jäi laekumata.

Ridala õpetaja selgitab, et koroona on oluliselt korrigeerinud suveplaane. Tähistades juulis oma esmamainimise 800. ja kiriku 750. aastapäeva tuleb Ridalal arvestada riiklikke suuniseid. Ära jäävad planeeritud kihelkonnapäevad. Toimuda ei saa ka vaimulik laulupidu, sest koorid pole proove teinud ning repertuaar on omandamata. „Aga meil on reformatsiooni 500. aastapäevaks istutatud õunaaias ruumi küllaga ja sinna kutsume 22.–25. juulini kõiki sõpru,“ nimetab õp Küllike Valk, selgitades, et hetkel on planeeritud kihelkonna laat, ajalookonverents ja Villem Grünthal-Ridala „Püha Risti“ ettelugemine.

Nii nagu kodudes tähendab kevad suurpuhastust, nõndasamuti toimiti kogudusteski enne nelipühi. Möödunud laupäev kujunes mitmetele kiriklikele kogukondadele kokkusaamise päevaks pärast kuid kestnud karantiini. Kuigi kirikute uksed on alates emadepäevast avalikeks jumalateenistusteks valla, pole kõik koguduseliikmed veel teed tagasi kirikusse leidnud. 

Kultuuriministeeriumi määruses, mis sätestab kultuuriürituste, sealhulgas kiriklike sündmuste toimumisega seonduvat, toonitatakse, et tegemist on prognoosiga. Peab lootma, et alanud kuu ei too tagasilööke määral, mis nõuaks leevenduste korrigeerimist.

Liina Raudvassar

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)